במאי הקולנוע ג'ון ווטרס קיבל כוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד

הבמאי ג'ון ווטרס קיבל כוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד

במאי הקולנוע בן ה-77 חתום על שורת סרטי קאלט בקולנוע הקאמפ, בהם "היירספריי", "נער שוליים" ו"אמא סדרתית" • מלבד ווטרס, נכחו בטקס השחקניות ריקי לייק ומינק סטול שכיכבו ברבים מסרטיו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ון ווטרס בשדרת הכוכבים של הוליווד, אמש
צילום: אי-פי

במאי הקולנוע האמריקני ג'ון ווטרס קיבל הלילה (שלישי) כוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד. ווטרס, בן 77, שנחשב לאחד מגדולי "קולנוע הקאמפ", יצר שורה ארוכה של סרטים בזכותם קיבל את הכינוי "אפיפיור הטראש", חלקם הגיעו עם הזמן למעמד של קאלט, בהם "היירספריי" (1988), "נער שוליים" (1990) ו"אמא סדרתית" (1994).

"הנה אני, קרוב מאי פעם אל הביוב", צחק ווטרס בדברים שנשא בטקס חשיפת הכוכב. "שדרת הכוכבים של הוליווד. זה המקום הראשון אי-פעם שהגעתי אליו בלוס אנג'לס ב-1970. אני מקווה שכל היוצרים הדחויים של תעשיית הבידור ידרכו עליי כאן, ירגישו מעט כבוד וישאבו קצת כוח".

מלבד ווטרס, נכחו בטקס השחקניות ריקי לייק, שהשתתפה בחמישה סרטים של ווטרס, בראשם "היירספריי" ומינק סטול שהשתתפה ב-12 מסרטיו. הכוכב ה-2,763 בשדרה שנחנכה ב-1961, מוקם סמוך לחנות ספרים שעוסקת בתולדות הקולנוע והתיאטרון ואחת האהובות על ווטרס.

יממה לפני חשיפת הכוכב, נפתחה במוזיאון האקדמיה לקולנוע תערוכה מחווה מיוחדת המוקדשת לווטרס. התערוכה שקיבלה את השם "ג'ון ווטרס: אפיפיור הטראש", כוללת תלבושות, פרטי תפאורה, אביזרים, כרזות, תמונות וכתבי יד של תסריטים מסרטיו השונים. היא תוצג עד אוגוסט 2024.

הפופולריים