מתיסיהו טוען: שתיים מהופעותיי בוטלו בגלל אנטישמיות

מתיסיהו טוען: שתיים מהופעותיי בוטלו בגלל אנטישמיות
הזמר והיוצר היהודי-אמריקני טען בציוץ שפרסם לפנות בוקר, כי שתי הופעות שאמור היה לקיים ביומיים האחרונים בארצות הברית, בוטלו "בגלל הסתה לשנאה שגרמו ארגוני שמאל בארצות הברית" • "למנוע ממעריצים מכל העדות והדתות לשיר יחד בסנטה פה או טוסון, לא יביא לשלום", כתב בציוץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתיסיהו בהופעה באוסטין, טקסס, פברואר 2024
צילום: גטי אימג'ס

הזמר והיוצר היהודי-אמריקני מתיסיהו טוען כי שתיים מהופעותיו שאמורות היו להתקיים אמש באריזונה ויום קודם לכן בניו מקסיקו, בוטלו "בעקבות אנטישמיות והסתה לשנאה שגרמו ארגוני שמאל בארצות הברית". בציוץ שפרסם הלילה (שישי) ב-X כתב כוכב הרגאיי החרדי לשעבר כי עובדי צוות של האולמות בהם אמור היה להופיע סירבו להתייצב לעבודה "משום שהם אנטישמים או החליפו את האמפתיה שיש להם כלפי הפלסטינים בשנאה למישהו כמוני, שיש לו אמפתיה לישראלים ופלסטינים כאחד".

"זה בהחלט יום עצוב כשהדיאלוג שאתה מבקש לקיים עם אלו שאינם מסכימים איתך, מתחלף בשנאה והשתקה של ביטוי אומנותי", כתב מתיסיהו. "למרבה הצער, נדמה שיותר ויותר בני אדם בוחרים לבצע מעשים שמעודדים הסתה ופילוג. תלישת כרזות של ילדים חטופים ומניעה ממעריצים מכל העדות והדתות לשיר יחד בסנטה פה או טוסון, לא יביא לשלום".

"למעריצים שלי בסנטה פה וטוסון, אני מצטער שנמנעו מכם הופעות", סיכם מתיסיהו את הציוץ. "אני אוהב את כולכם. הלהקה שלי תחזור. אנחנו לא נגיב לשנאה בשנאה נוספת. ניצור מוזיקה שוב ונשיר שוב בקרוב". בריאיון שקיים בהמשך עם אתר TMZ, דחה מתיסיהו את טענת מנהלת התיאטרון באריזונה, לפיה המופע שתוכנן להתקיים ביום רביעי בוטל מטעמי ביטחון ומחסור בכח אדם.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בחודש שעבר קיים מתיסיהו ביקור הזדהות בישראל. עם נחיתתו קיים סיור בעוטף עזה עם אשתו, בנו וצוות ההפקה שלו במתחם מסיבת נובה בחניון רעים. מאוחר יותר קיים מופע מיוחד במועדון רדינג 3 בתל אביב, מופע שכל הכנסותיו נתרמו למטה משפחות החטופים.

הפופולריים