המוות על הסט: נשקית ההפקה של אלק בולדווין הורשעה בהריגה

המוות על הסט: נשקית ההפקה של אלק בולדווין הורשעה בהריגה
חבר מושבעים בניו מקסיקו קבע כי האנה גוטיירז-ריד אשמה בהריגה שלא בכוונה תחילה של הצלמת הלינה האצ'ינס • גוטיירז-ריד זוכתה מאשמת שיבוש ראיות, טרם נמסר מועד מתן גזר הדין • משפטו של בולדווין, המואשם גם הוא בהריגה שלא בכוונה תחילה, יחל בחודש יולי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האנה גוטיירז-ריד, 06.03.24
צילום: אי-פי

חבר מושבעים בניו מקסיקו קבע הלילה (חמישי) כי האנה גוטיירז-ריד אשמה בהריגה שלא בכוונה תחילה של הצלמת הלינה האצ'ינס, בסט צילומי הסרט Rust באוקטובר 2021. גוטיירז-ריד, ששימשה נשקית בהפקת המערבון בניו מקסיקו, זוכתה מאשמת שיבוש ראיות, במסגרתה טענה התביעה כי גוטיירז-ריד מסרה "שקית קטנה של קוקאין" לאדם אחר זמן קצר לאחר החקירה המשטרתית ביום בו התרחש האירוע הטראגי.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

העונש על הריגה שלא בכוונה תחילה עשוי להגיע עד 18 חודשי מאסר בפועל ולקנס של עד 5,000 דולר. טרם נקבע מועד מתן גזר הדין. על פי הדיווחים, חבר המושבעים דן בפסק הדין קרוב לשלוש שעות. עם מתן פסק הדין גוטיירז-ריד הועברה למעצר.

גוטיירז-ריד היא האדם הראשון שהועמד למשפט בפרשת "המוות על הסט", פרשה ששמה דגש על נוהלי הבטיחות בתעשיית הקולנוע והפרתם בידי הפקת הסרט Rust. התביעה טענה כי בכשליה אפשרה גוטיירז-ריד כניסה של כדורים תחמושת חיים לסט הצילומים וכי לא ביצעה בדיקות בטיחות לכלי הנשק ולתחמושת שהוכנסו למקום, מעשים שהביאו בסופו של דבר למותה של האצ'ינס.

לפני כחודשיים הוגש כתב אישום נגד השחקן אלק בולדווין, שירה בשוגג בהצ'ינס. משפטו של כוכב הקולנוע, שמואשם אף הוא בהריגה ללא כוונה תחילה, יחל בחודש יולי הקרוב. בחודש אפריל בשנה שעברה בוטלו האישומים שהוגשו נגד בולדווין בינואר 2023, בשל ראיות חדשות שקיבלה אז התביעה, לפיהן האקדח ממנו נורה הכדור בזמן צילומי הסרט, עבר תהליך שפצור מאז שיוצר.

האצ'ינס, ילידת אוקראינה, בוגרת האוניברסיטה הלאומית של קייב, עבדה כעיתונאית חוקרת בהפקות תעודה בריטיות לפני שעברה ללוס אנג'לס. היא הייתה בוגרת מכון הקולנוע האמריקני ועבדה בסרטי אינדי שונים. האצ'ינס בת 42 במותה, הניחה בעל ובן.

הפופולריים