חודשיים לאירוויזיון

כתובות פרו-פלסטיניות רוססו על שלטי האירוויזיון בשוודיה

כתובות פרו-פלסטיניות רוססו על שלטי האירוויזיון בשוודיה
הכתובות כללו מסרים כמו Free Gaza וכתמי צבע אדום שנמרחו על הסלוגן הרשמי של התחרות בעיר מאלמו • עדן גולן, נציגת ישראל לתחרות, תתמודד עם Hurricane בחצי הגמר השני ב-9 במאי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כתובות מחאה פרו פלסטיניות בשוודיה, 11.03.24
צילום: Johan Dernelius/SVT

חודשיים לגמר האירוויזיון, כתובות גרפיטי פרו-פלסטיניות התגלו ביום שני לפנות בוקר בעיר המארחת מאלמו שבשוודיה, על שלטי חוצות של התחרות. על פי דיווח אתמול (שלישי) באתר החדשות של תאגיד השידור השוודי SVT, הכתובות כללו מסרים כמו Free Gaza וכתמי צבע אדום שנמרחו על הסלוגן הרשמי של התחרות - United By Music ("מאוחדים במוזיקה").

כתובות מחאה פרו-פלסטיניות בשוודיה, השבוע (צילום: Johan Dernelius/SVT)

נזכיר כי בסוף חודש ינואר, יותר מ-1,000 זמרים ומוזיקאים בשוודיה פרסמו מכתב פתוח שקורא להדיח את ישראל מהתחרות בעקבות "המלחמה האכזרית שלה בעזה". במכתב טענו החותמים כי "העובדה שמדינות שמציבות עצמן מעל המשפט ההומניטרי מוזמנות להשתתף באירועי תרבות בינלאומיים, מזלזלת בחוק הבינלאומי והופכת את סבל הקורבנות לשקוף". בין החותמים נמנו זמרת הפופ המצליחה רובין ונציגי עבר של שוודיה בתחרות – מאלנה ארמן (אמה של גרטה טונברג) זמרת אופרה שייצגה את המדינה ב-2009 ואריק סעדה (בן לאב פלסטיני שנולד בלבנון) שייצג את שוודיה ב-2011.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

אחרי שבועות מתוחים במהלכם פסלו ב-EBU את השיר October Rain שנבחר תחילה לייצג את ישראל באירוויזיון, בתחילת השבוע נחשף השיר Hurricane שכתבו קרן פלס, אבי אוחיון וסתיו בגר לעדן גולן. מאז שפורסם, צבר הקליפ שמלווה אותו בעמוד היוטיוב הרשמי של האירוויזיון יותר מ-1.2 מיליון צפיות ועלה אל המקום השביעי בטבלאות ההימורים.

כתובות מחאה פרו-פלסטיניות בשוודיה, השבוע (צילום: Johan Dernelius/SVT)

משדרי חצי גמר האירוויזיון, שיתקיימו ב-7 וב-9 במאי וגמר האירוויזיון שיתקיים ב-11 במאי, ישודרו בכאן 11. לבקשת תאגיד השידור הישראלי, גולן תתמודד בחצי הגמר השני, נוכח סמיכות חצי הגמר הראשון ליום הזיכרון לשואה ולגבורה.

הפופולריים