"נפלת מות גיבורים": סמ"ר רונן לוברסקי הובא למנוחות

"מות גיבורים": סמ"ר רונן לוברסקי הובא למנוחות
מאות ליוו הלילה בדרכו האחרונה את לוחם דובדבן שנפצע אנושות בפעילות מבצעית סמוך לרמאללה ביום חמישי כשלוח שיש הושלך על ראשו. הוא נפטר במהלך השבת ונטמן בחלקה הצבאית בהר הרצל. אחיו ספד לו: "היית צנוע ועניו. אני גאה בך מאד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הלוויית סמ"ר רונן לוברסקי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סמ"ר רונן לוברסקי, לוחם דובדבן בן 20 מרחובות שנפצע באורח אנוש בלילה שבין חמישי לשישי בפעילות מבצעית סמוך לרמאללה ונפטר במהלך השבת, הובא הלילה (ראשון) למנוחות בחלקה הצבאית בהר הרצל בירושלים. מאות בני משפחה, קרובים וחברים ליוו אותו בדרכו האחרונה.

אחיו של סמ"ר לוברסקי, אריק, ספד לו: "למרות שהיית כל כך צנוע וענוותן אני כעת בזכותך אהיה אדם הרבה יותר טוב. אומרים, שהבחירה החופשית היא הבחירה הכי חזקה. היכן שאמרו לך לא אתה אמרת כן והיית הטוב ביותר, גם בצה"ל ואני בטוח שבחרת גם את הרגע הזה. אני שמח בזה ואני יודע שלא סבלת, אני גאה בך מאד".

אריק לוברסקי המשיך ואמר: "חיילי צבא ההגנה לישראל מתמודדים בכל יום עם מה שאתה עברת. צריכים להתמודד עם זריקות של חמורים ומכונות כביסה ולבנות כמו שאתה קיבלת. אני מקווה שממשלת ישראל תעשה משהו בנידון. יותר משחשוב שהחיות האלה יהיו מתחת לאדמה אני רוצה שכולכם תחיו בשמחה ותקימו משפחות לתפארת. מצפה מכולכם בשביל אחי וכל מי שנפל בשבילנו. קחו עליכם משהו קטן ובזכות זה יהיו לנו פחות ופחות הלוויות".

בין הסופדים היה גם מפקד יחידת דובדבן: "מפקד הצוות נתן רק לך את הסיכה שלו כאות הערכה לפועלך. היית בחוד החנית של מדינת ישראל מול הטרור הבלתי פוסק ביהודה ושומרון. נפלת מות גיבורים בפעילות מבצעית על הגנת מדינת ישראל".


נציג הממשלה, סגן שר הביטחון אלי בן דהאן, סיפר בהספדו כי במהלך השבת בבית הכנסת שבו התפלל ארון הקודש נפתח אך ספר התורה לא הוצא ובמקום זאת  קראו המתפללים פרקי תהילים לרפואתו של לוברסקי. "מאז נפצעת כולם התפללו לרפואתך, כזה הוא עם ישראל. רדפת אחרי מחבלים כדי שכולנו נוכל לחיות בשלווה. דיברתי עם מפקדך ושמעתי על חייל מצוין וצנוע שרק רוצה להשתפר כל הזמן. לא נשקוט ולא ננוח עד אשר נתפוס את מי שפגע בך, חי או מת - הוא ייתפס וייענש".

עמיחי גורפינקל, בן דודו של רונן ספד לו גם כן: "כולם מבינים שהמחבל הזה לא פגע בך כי קוראים לך רונן לוברסקי, אלא כי אתה חייל בצבא ההגנה לישראל. הוא ניסה לפגוע בכולנו ואנחנו כאן כדי להודיע שהוא לא הצליח".

"היית נעול על דובדבן"

ניר משולם, חברו של סמ"ר לוברסקי סיפר על חברו הטוב: "רונן, החבר הכי טוב שלי אח שלי, אני רואה את התמונות שלך בחדשות ושומע את השם שלך ברדיו ולא מאמין שזה אתה. היית תמיד בשבילי בתקופות הקשות יותר וגם בשמחות. רק ביום ראשון ראינו בסרט ביחד - צחקנו ואני כבר חשבתי על הסרט הבא. אהבת את היחידה שלך. בכיתה י' לקחת אותי לשיעור קרב מגע ואז סיפרת לי שאתה רוצה להיות בדובדבן. היית נעול על זה כבר אז. הדרך שלך לא הייתה קלה ליחידה אך בסוף הגעת: מקצוען ותותח בלי לעשות מזה דרמה. התגאיתי בך מול חבריי, על הדרך שלך, השקט שלך, המקצועניות שלך. אנחנו אמורים להזדקן ביחד. אני אוהב אותך".

בתיה בר שביט המחנכת של רונן לוברסקי סיפרה בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' סיפרה על קסם של בחור עם חיוך שלא מש מפניו. "רונן היה תלמיד מצטיין. מתחילת התיכון הוא דיבר על רצונו להגיע ליחידה מובחרת. הוא כיוון ישר לדובדבן. הוא סיפר שזה חלום חייו: להגיע ולשרת את המדינה במקסימום שיוכל".

האזינו לריאיון עם המחנכת של סמ"ר לוברסקי בכאן רשת ב':

סמ"ר רונן לוברסקי נפצע אנוש כשהיה חלק מכוח החיפוי בפעילות למעצר מבוקשים של כוח דובדבן במחנה אל עמרי הסמוך לרמאללה. מתחקיר האירוע עלה כי הוא לבש מיגון מלא וקסדה כשנפגע מלוח שיש שהשליך מחבל על ראשו בעת שנצמד לקיר אחד הבניינים. הוא טופל במקום ופונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. המחבל לא זוהה ולכן לא בוצע לעברו ירי.

הפופולריים