תיעוד בלעדי: נחשפה מנהרת חמאס בבית ספר של אונר"א בעזה

חשיפה: תיעוד מנהרת חמאס בבי"ס של אונר"א בעזה
המנהרה נחפרה כ-7 מטרים מתחת למגרש של בית הספר, שבו מתקיימות בשגרה פעילויות ספורט ופנאי של ילדים. באונר"א הודיעו כי הם מגנים כל חפירה של מנהרות מתחת למתקנים שלהם, ופנו לממשל חמאס ברצועה כדי לקבל הבהרות • פלסטיני חמוש נעצר לאחר שניסה לחדור מעזה לישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פתח המנהרה שנחשפה בחצר בית ספר של אונר"א בעזה
צילום: צילום: ללא

תיעוד בלעדי: נחשפה מנהרה שחפר חמאס מתחת לבית ספר יסודי של סוכנות האו"ם אונר"א, בשכונת זייתון בעיר עזה. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. בתיעוד שהגיע לידי כאן חדשות נראה פתח המנהרה, שנמצא כמה מטרים מתחת למגרש של בית הספר, שבו מתקיימות בשגרה פעילויות ספורט, פנאי ומסדרי בוקר של ילדים.

המנהרה נחשפה לאחר שחור נפער בחצר בית הספר כתוצאה מפגיעת טיל, או רסיס טיל, במסגרת תקיפה של צה"ל, ככל הנראה בשבוע הראשון של מבצע "שומר החומות". פיר המנהרה נמצא כ-7 מטרים מתחת לחצר בית הספר.

תיעוד מנהרת חמאס שנחפרה מתחת לבית ספר של אונר"א

צוותים של אונר"א גילו את פיר המנהרה לפני עשרה ימים, כלומר גם עשרה ימים מתום הלחימה בעזה, ובימים האחרונים פרסמה הסוכנות ביוזמתה הודעה רשמית על גילוי הפיר, בלי התמונות שמתפרסמות הערב. בהודעה נמסר מאונר"א שהיא איתרה מה שנראה כפיר של "מנהרה אפשרית", והיא מגנה בכל לשון חפירה של מנהרות מתחת למתקנים שלה בעזה. חוקרים של האו"ם תיחמו את הזירה, ובאונר"א פנו לממשל חמאס ברצועה ודורשים הבהרות. 

ישראל הביעה מחאה בפני קטר על הסיקור המוטה של "שומר החומות"

בישראל לא אהבו את "המשחק הכפול" של קטר במבצע "שומר החומות", ובין השאר העבירו לקטרים מחאה על הסיקור המוטה של המבצע בערוץ אל-ג'זירה, שהיה אוהד כלפי חמאס. חמאס גם העניק לפני כמה ימים אות הוקרה לאל-ג'זירה בעזה על סיקור המבצע.

בד בבד, נמשכים בישראל הדיונים לגבי מה לעשות עם הכסף הקטרי, שחמאס התרגל לקבל מדי חודש, וטרם נכנס לרצועה ביוני. הארגון העזתי מאוד רוצה להשאיר את הקטרים בתמונה, כשמנגד ישראל רוצה לצמצם את התפקיד הקטרי, ורואה במבצע "שומר החומות" הזדמנות לעשות זאת. השאלה היא אם יימצא מנגנון חלופי.

הרשות הפלסטינית הציעה לישראל להחליף אותה, כך שהכסף הקטרי יעבור דרכה והיא תהיה זו שתכניס אותו לעזה. בישראל יש מי שספקן לגבי הכוונות של הרשות. גם המודיעין המצרי אמר שהוא מוכן לייצר מנגנון חלופי למנגנון הכסף הקטרי דרך הרשות הפלסטינית או דרך האו"ם. בישראל אמרו לראש המודיעין המצרי עבאס כאמל כי הוא רשאי לנסות לפעול בנושא.

חיילים עצרו חשוד חמוש שניסה לחדור מעזה לישראל

בדרום רצועת עזה עצרו הערב לוחמי צה"ל פלסטיני שניסה לחצות את גדר המערכת אל שטח ישראל. ברשותו נמצאו מטען חבלה מאולתר, רימון יד ושני סכינים. החשוד הועבר לחקירה.

הפופולריים