על אף ההבנות בין חמאס לישראל: חמש שריפות בעוטף עזה

על אף ההבנות עם חמאס: חמש שריפות בעוטף עזה
כוחות הכיבוי דיווחו כי ארבע שריפות נגרמו מבלוני תבערה. גורם ישראלי אישר מוקדם יותר את הסכם הרגיעה מול חמאס. הגורם אמר כי ישראל תאפשר את הגדלת מרחב הדיג והעברת הדלקים לרצועת עזה. זאת לאחר התחייבות שחמאס יפסיק את האלימות נגד ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צרור בלוני תבערה 28.06.19
צילום: צילום: ביטחון אשכול

על אף מאמצי הרגיעה, חמש שריפות פרצו היום (שישי) בעוטף עזה, כוחות הכיבוי דיווחו כי ארבע שריפות נגרמו מבלוני תבערה. מוקדם יותר אישר גורם ישראלי כי בהמשך לפנייה של האו"ם ומצרים, ישראל תאפשר את הגדלת מרחב הדיג והעברת הדלקים לרצועת עזה. זאת לאחר התחייבות של חמאס להפסיק את האלימות נגד ישראל. הגורם הוסיף כי אם חמאס לא יעמוד בתנאי - ישראל תחזיר את הסנקציות.


מקורות פלסטיניים דיווחו הבוקר כי ישראל הרחיבה את שטח הדיג ל-15 מיל ימי וחידשה את הכנסת הדלקים לעזה. בעקבות כך הגנרטור השלישי בתחנת הכוח ברצועה שב לפעול. מוקדם יותר צרור בלונים, שהופרח מעזה ואליו מחובר מטען נפץ רב עוצמה, נחת בשדה במועצה האזורית אשכול. הצרור נוטרל על ידי חבלן משטרתי, ולא דווח על נפגעים.


מקורות פלסטינים מסרו הלילה לכאן חדשות כי הנהגת חמאס הנחתה לעצור את הפרחת הבלונים מעזה והורתה על ריסון ההפגנות ליד גדר המערכת עם ישראל. כמו כן, הנחתה הנהגת חמאס להימנע מלהתקרב לגדר ולהשליך חומרי נפץ.

חבר הוועד המארגן של ההפגנות על הגדר, טלאל אבו זריפה, הזהיר את ישראל משימוש בירי חי לעבר מפגינים בצעדה בגדר היום בצהריים ואמר כי אם הדבר ייתרחש - זה יוביל להסלמה. אבו זריפה: "לא נוכל לשתוק על שפיכת דמים של המפגינים", את הדברים אמר לאתר החדשות הפלסטיני "ספא".

ראשי המועצות האזוריות בעוטף עזה מחו על ההסדרה. ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני: "הדרג המדיני והצבאי הפך אילם. עזבו אתכם מבחירות, תדברו כדי שנוכל לעדכן את הציבור. זה מדהים ההתעלמות הזאת. התחושה היא נוראית". תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, הוסיף: "לא קיבלנו אף עדכון מהצבא או מהממשלה על הסדרה כזו או אחרת. גם הפעם, אנחנו ניזונים ממידע באמצעות אמצעי התקשורת וארגוני הטרור".

בהכנת הידיעה השתתפו רועי שרון, גל ברגר, משה ברקוביץ' ואיציק זוארץ


הפופולריים