דיווח בסוריה: "7 הרוגים בתקיפה הישראלית בחאלב, בהם איראני ו-6 עיראקים"

דיווח: "7 הרוגים בתקיפה הישראלית בחאלב"

הארגון הסורי לזכויות האדם דיווח על תוצאות התקיפה אמש, שאותה ייחסו בדמשק לישראל. לפי הדיווח, ההרוגים שייכים לכוחות האיראניים המוצבים בסוריה ולמיליציות שנאמנות להם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה בסוריה
צילום:

הארגון הסורי לזכויות האדם דיווח היום (חמישי) ששבעה בני אדם נהרגו בתקיפה שבוצעה אמש בצפון חאלב, המיוחסת לישראל. לפי הדיווח, בהרוגים ישנם שישה עיראקים מהמילציות הפרו-איראניות בסוריה, ואיראני אחד. לא התקבל אישור לדיווח ממקורות נוספים.


השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני ישראל כץ התייחס הבוקר לתקיפה בכאן רשת ב, וטען כי "לפי מה שהאיראנים יודעים – זו ישראל שתקפה". כץ אמר לירון דקל ועמית סגל כי מדובר ב"פעולה שהיא הרבה יותר מאתגרת צבאית, הרבה יותר עוצמתית".

האזינו לריאיון המלא עם ישראל כץ בכאן רשת ב

חבר נוסף בקבינט המדיני-ביטחוני, השר יואב גלנט, התייחס אף הוא הבוקר בכאן רשת ב לדיווחים על תקיפה ישראלית בסוריה והדגיש: "אנחנו לא לוקחים אחריות על דבר". הוא הוסיף כי "אנחנו לא יכולים לאפשר לאיראנים להיות בהיערכות לקראת מציאות אחרת בעוד שנים אחדות וכך אנחנו פועלים".

אמש בסביבות 23:30 החלו דיווחים על פיצוצים באזור התעשייה ב א-שייח' נג'אר שבצפון-מערב חאלב. גורם צבאי סורי האשים כי חיל האוויר הישראלי הוא שאחראי לתקיפה. לפי הגורם, "מערכות הנ"מ הסוריות בלמו את התוקפנות ויירטו מספר טילים". בעוד שמרכז המעקב הסורי דיווח שנהרגו בתקיפה כמה בני אדם, בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית נמסר כי נגרמו נזקים בלבד.

 

הפופולריים