תושב י-ם שטען למעצר אלים: "כיסו לי את העיניים מול אשתי והילדים"

תושב י-ם שטען למעצר אלים: "כיסו את עיניי מול הילדים"
ערווה שייך עלי, החשוד בעבירות סמים, טען כי הופעלה נגדו אלימות מצד השוטרים בזמן המעצר. בית המשפט שחרר אותו למעצר בית, בניגוד לדרישת המשטרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עציר בשועפט 19.08.23
צילום: דוברות המשטרה

למרות בקשת המשטרה להאריך את מעצרו בחמישה ימים, שחרר היום (ראשון) בית משפט השלום בירושלים למעצר בית את ערווה שיך עלי, תושב שועפאט שטען ששוטרים נהגו בו באלימות בזמן מעצרו - והטביעו על הלחי שלו מגן דוד. עלי לאחר שחרורו: "היו עליי 5 שוטרים, כיסו לי את העיניים מול אשתי והילדים".

עלי חשוד בעבירות סמים ומאז הארכת מעצרו הקודמת והעברת חומרי החקירה למחלקה לחקירות שוטרים, לא בוצעו פעולות חקירה נוספות בגין האלימות שטען שחווה. אולם, פעולת חקירה אחת נעשתה אך לא הניבה תוצאות והחשוד לא נחקר שוב.

בר-טל הסבירה שנוכח העובדה שהחקירה לא קודמה ושהחשודים שהו בתחנה במשך כמה ימים היא סבורה שניתן לשחרר בתנאים מסוימים. בהם, שחרור עד השעה 16:00 עוד היום, ובכך היחידה החוקרת תוכל לבצע את פעולות החקירה ללא שיבושים.

עוד הוסיפה השופטת בהחלטתה כי המעצר לווה באלימות קשה כלפי עלי ואחיו. בדיון האחרון בית המשפט קבע שעל רופא בית המעצר לבדוק את עלי, לנוכח החבלות שעל גופו, והדבר לא בוצע. "לא הוצג בפני כל אישור שהוא נבדק", אמרה בר-טל.

עורך דינו של עלי אמר: "יש סמל של מגן דוד שהוטבע על חיו- הדוברות של המשטרה הגיבה שזה מנעל של שוטר. האם יודעים מי השוטר והאם הנעל נתפסה?". מנציג המשטרה נמסר כי "בכל העניין של חקירת מח"ש אינני מעורב בה, וכל הטענות לעניין תקיפת שוטר אמורות להתברר לא בשלב זה כשאנחנו בודקים חשד סביר".

עורך הדין דני בר דוד, סגן מנהלת מחלקת מעצרים בסניגוריה הציבורית מחוז ירושלים, אמר: "ניתן משקל מכריע לאלימות החריגה שליוותה את המעצר, ולעובדה שזכויות העצורים נפגעו גם לאחר האירוע, בכך שבניגוד להחלטת בית המשפט, העצור שנחבל לא נבדק על ידי רופא, ולכך שעד אתמול הולן בתחנת המשטרה ולא במתקן מעצר מסודר".

לכאן חדשות נודע כי החשוד נבדק אתמול במיון בבית החולים מאיר לשם בדיקת כשירותו לקליטה בשב"ס ולאחר מכן נבדק ע"י רופא עם קליטתו בבית הכלא הדרים. אך הדבר כאמור לא הוצג לפני השופטת שהחליטה על השחרור בין היתר בשל עובדה זו.

הפופולריים