דיווחים בסוריה: 2 רוכבי אופנוע נהרגו בתקיפת מל"ט ישראלי

דיווחים בסוריה: 2 רוכבי אופנוע נהרגו בתקיפת מל"ט ישראלי
לפי דיווחים בכלי תקשורת במדינה, המל"ט התפוצץ אחרי התקיפה בעיירה בית ג'ן, הממוקמת 11 ק"מ מהגבול • בישראל סרבו להתייחס: "לא מתייחסים לפרסומים זרים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה מלט סוריה 21.9.23
צילום: ללא

כלי תקשורת סורי המזוהה עם האופוזיציה דיווח היום (חמישי) על פיצוץ שאירע בעיירה בית ג'ן כתוצאה ממל"ט ישראלי שירה לעבר שני אנשים רכובים על אופנוע. עוד נמסר כי כתוצאה מהתקיפה שני האנשים נהרגו בעיירה, הממוקמת 11 קילומטרים מהגבול עם ישראל. לפי הדיווח, שני ההרוגים הם עלי עוכאשה המכונה "אבו-ג'ראח", וזאהר א-סעדי המכונה "אבו-עלאא'". לדיווח אין אישור ממקור אחר. בישראל מסרו כי "לא מתייחסים לפרסומים זרים".

בשבוע שעבר סוריה האשימה את ישראל כי תקפה פעמיים בשטח המדינה. התקיפה הראשונה הייתה נגד עמדה צבאית בפרברי טרטוס שבצפון המדינה. על פי הודעת הצבא הסורי, שני אנשי צבא נהרגו ושישה נפצעו. היעד לתקיפה היה כמה אתרים של ההגנה האווירית באזור והיא בוצעה באמצעות טילים ששוגרו מכיוון הים. בישראל לא התייחסו לדברים.

כמה שעות לאחר מכן דיווחו בלבנון וסוריה כי ישראל תקפה בפרברי הערים חומס וטרטוס במרכז ומערב המדינה. מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם האופוזיציוני, דיווח כי היעד לתקיפה היה מתקן של המכון למחקרים מדעיים בפרברי העיר חמאה שבמרכז סוריה. בדיווח נאמר כי אין מידע על נפגעים. הערוץ הלבנוני אל-מיאדין הוסיף כי הטילים שוגרו מאזור חופי לבנון.

במקביל, כתב ערוץ "אל-מנאר" של חיזבאללה דיווח כי דחפורים של צה"ל מסוג D9 ביצעו היום עבודות הנדסיות סמוך לגבול לבנון, באזור חוות שבעא.

 

הפופולריים