פרטים חדשים

למרות החשש בשב"כ והדיון הלילי: צוות טקילה הוקפץ לעוטף - רק בבוקר

למרות החשש בשב"כ: צוות טקילה הוקפץ לעוטף - רק בבוקר
הצוות המיוחד של הימ"מ הגיע לאזור ב-06:45, ההיתקלות הראשונה שלו נערכה בשעה 07:20 • כוחות הימ"מ חיסלו כ-200 מחבלים מתחילת הלחימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההריסות בכפר עזה לאחר הטבח של חמאס 10.10.23
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

ביום חמישי פורסם כי צוות טקילה של הימ"מ נשלח בלילה שקדם לטבח של חמאס בעוטף, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בשב"כ ואחרי דיון לילי. בחדשות הערב נחשפים היום (שבת) פרטים חדשים על פעילות הימ"מ ביום הלחימה הראשון, מהם עולה שצוות טקילה הוקפץ לדרום רק בבבוקר, בשעה 6:45 - רבע שעה לאחר שהתחילה המתקפה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

ההיתקלות הראשונה של הצוות עם מחבלים הייתה באזור השעה 7:20 במתחם ביג בשדרות. בימ"מ הבינו שצומת שער הנגב וצומת רעים אלו צווארי הבקבוק של האויב, שפוגע שם בכולם, ולכן הכווינו לשם את הכוחות כדי למנוע מהם להיכנס לערים. באזור שער הנגב נהרגו חמישה לוחמים של היחידה. 

כוח נוסף נשלח לאזור יד מרדכי, כדי למנוע ממחבלים לעלות על כביש 4 צפונה, שם נלחמו הלוחמים במחבלים שהגיעו בטרקטורונים אוויריים ואמצעים נוספים. בזירה הזו לא היו נפגעים לימ"מ. צוות נוסף של היחידה הוקפץ בהמשך לחלץ חיילות מבסיס נחל עוז, שם הרג חמישה מחבלים וחילץ 12 חיילות. 

בתחנת המשטרה בשדרות כוח ימ"מ חילץ ארבעה שוטרים בני ערובה, כשאחד מהם היה פצוע על גג המבנה כששני מחבלים שומרים עליו. המחבלים חוסלו על ידי צלפים. הכוח עלה עם מנוף של כיבוי אש לגג, טיהר את הבניין מלמעלה למטה. בפעילות נהרגו קצין ושני לוחמים ביחידה.

בזירת הקרב בקיבוץ בארי השתתפה חצי פלוגה שאותה תגברו כוחות ימ"מ. קרוב ל-60 מחבלים חוסלו וחמישה בני ערובה חולצו. הימ"מ חיסל בסך הכול כ-200 מחבלים. מאז הקמת הימ"מ ב-1974 נפלו 16 מלוחמיו, כשביום שבת נפלו תשעה לוחמים. 

הפופולריים