מורה מהמרכז האשים חיילי צה"ל באונס פלסטיניות ונעצר

מורה מהמרכז האשים חיילי צה"ל באונס פלסטיניות ונעצר
ד"ר מאיר ברוכין נחשד גם בהצדקת מעשי טרור של חמאס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: דוברות המשטרה

ד"ר מאיר ברוכין, תושב ירושלים ומורה לשעבר להיסטוריה ואזרחות בבית ספר בפתח תקווה, נעצר אמש (חמישי) בעקבות תלונה שהגיש משרד החינוך נגדו. במשטרה אומרים שהוא נעצר בשל לגיטימציה ותמיכה באויב בשעת מלחמה, זאת בעקבות פוסטים שונים שפרסם, בהם האשים את חיילי צה"ל באונס נשים פלסטיניות במשך 75 שנים, ואף הצדיק את מעשי החמאס והמחבלים שאנסו נשים ישראליות.

לדברי עורך הדין דניאל חקלאי שייעץ לו, ברוכין נעצר על סעיף חריג - גילוי החלטה לבגוד. המשטרה גם ערכה חיפוש בביתו. לאחר שהופסקה לאחרונה עבודתו כמורה, נפתח נגדו גם הליך פלילי.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הודעתו של ברוכין

על פי החשד, ברוכין גם פרסם התבטאויות נגד מדינת ישראל המסייעות לטרור ומקנות לו לגיטימציה לביצוע מעשי זוועות, כשרשם: "מותר לעם נכבש לעשות כל מה שנדרש כדי להצליח במאבקו", הכול בהתייחס למעשי טרור.

לאחר מעשי הטבח והאונס של מחבלי חמאס, כתב ברוכין בקבוצת וואטסאפ בה חברים מורים רבים והאשים חיילי צה"ל באונס מתמשך. "חיילים ישראלים לא אנסו פלסטיניות? הם עושים זאת משנת 48', זה לא נכנס לספרי הלימוד", הוא כתב בקבוצה. האשמה חמורה ושקרית זו באה בניסיון שלו להצדיק את מעשי האונס המזעזעים של מחבלי חמאס ב-7 לאוקטובר ולתת להם לגיטימציה, והכול לעיניהם של המורים המזועזעים וההמומים.

בעקבות מעצרו של ברוכין הגיעו מספר אזרחים בניסיון להפגין מחוץ לבית משפט השלום, אולם המשטרה לא אפשרה את מחאתם, והרחיקה אותם בכוח מהמקום. לדברי המשטרה, מדובר במחאה נגד מדינת ישראל והיא אסורה בשעת מלחמה. המשטרה נשענת על החלטת בג"צ בעניין ההפגנה של ועדת המעקב.  

עורך הדין נאסר עודה, שמייצג את ברוכין, אמר בדיון על הארכת מעצרו: "עצם העובדה שבתיק לא מיוחסת עבירת הסתה ועצם העובדה שהפרקליטות סירבה לבקשת המשטרה לחקור בחשד להסתה - אנו סבורים שההחלטה שהתקבלה ע"י היחידה החוקרת הייתה משיקולים וממניעים זרים". השופט אורן סילברמן השיב: "די בקריאות של החשוד כי 'בחורינו המצוינים' מוציאים להורג פלסטינים כדי לבסס חשד סביר. אמירה שכזאת איננה עמדה פוליטית".

בעבר, ברוכין קרא לטייסים בחיל האוויר רוצחי ילדים, ונתן לגיטימציה לטרור במגוון פרסומים. בעקבות דבריו החמורים החליטו על השעייתו מהוראה לאלתר והפסקת עבודתו במוסד החינוכי. לאחר מכן, כאמור, נפתח נגדו ההליך הפלילי, הוא נעצר לחקירה ומעצרו הוארך היום בבית המשפט בארבעה ימים. חקירתו במשטרה נמשכת.

בנוסף, לפני מספר חודשים ברוכין הצדיק מחבל והתכחש למעשה הטרור שביצע כשפרסם ברשת: "הוא דרס שישה אנשים אבל הוא לא מחבל". בנוסף, עפ״י החשד, החשוד נהג לפרסם דברי עידוד ולצדד במפרי סדר אלימים לעבר שוטרים וחיילים, הספיד מחבלים ותיאר את מותם באופן תמים. נציין כי בעבר גם קרא לטייסי צה״ל רוצחי ילדים, ולמלש״בים קרא לסרב להתגייס לצה״ל.

 

הפופולריים