גורם ביטחוני: בזכות עבודת המודיעין אופיר יובא לקבורה בישראל

גורם ביטחוני: בזכות עבודת המודיעין אופיר יובא לקבורה
מחבלי חמאס הנחקרים בשב"כ מספקים הכוונה לכוחות צה"ל בשטח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אופיר צרפתי נרצח ונטחף מהמסיבה ברעים 7.10.23
צילום: באדיבות המשפחה

גורמי ביטחון בישראל מסרו היום (שבת) כי בלי עבודת המודיעין המדוייקת של השב"כ, גופתו של אופיר צרפתי, שנחטף מהמסיבה ברעים, ב-7 באוקטובר לא הייתה נמצאת - ולא היה אפשר להביאה לקבורה בישראל. הגורם הוסיף שיותר ממאה מחבלים של החמאס, ביניהם גם מחבלי נוח'בה נחקרים ומספקים מודיעין ערכי לכוחות בשטח.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

דיווח: מסע ההתנקשויות שישראל מתכננת בבכירי חמאס

על פי הגורם, המודיעין שנאסף מכוון את צה"ל ליעדים אסטרטגיים, נותן התרעה על כוונות פיגוע, מצבורי אמל"ח ורקטות; ומקומות מסתור של מחבלים. מדובר באלפי חומרים מודיעיניים שניתפסים במוצבים של החמאס שמשמשים ומשרתים את המשך הלחימה. המשך המאמץ המודיעיני קריטי להמשך הלחימה וחיסול הבכירים, פוגע בפיקוד ובשליטה בשטח; וביכולת שלהם להילחם מול צה"ל ברצועה.

הגורם אמר כי במהלך ההפוגה באש, ארגון הטרור עשה מיפוי של פעילות כוחות צה"ל ומקום הימצאם, עקב אחר החיילים בדרכים שונות כדי להקל על פגיעה בהם. בנוסף, הוא ציין כי ישנם סדקים והתרופפות מסוימת בקרב דרגי השטח והנהגת ארגון הטרור. מנהיג חמאס יחיא סינוואר בטוח בניצחונו, ביכולת שלו לשקם את עזה באמצעות מדינות העולם וכן בטוח שישאר בשלטון.

אחרי 55 ימים של חוסר ידיעה, משפחתו של אופיר צרפתי, בן 27 מהקריות, שנחטף מהמסיבה ברעים לרצועת עזה, עודכנה שהוא נרצח. הוריו קיבלו את הבשורה המרה ביום חמישי במלון בבודפשט, שם שהו אחרי שהוזמנו על ידי מכבי חיפה, אותה אהד צרפתי, למשחק בליגה האירופית.

הפופולריים