בלעדי

ראש השב"כ בהקלטות בלעדיות: נחסל את ראשי חמאס בקטר ובטורקיה - זה "המינכן" שלנו

הקלטות ראש השב"כ: נחסל את ראשי חמאס בקטר ובטורקיה
לראשונה בקולו, רונן בר לקח אחריות על המחדל הענק שהוביל לאירועי 7 באוקטובר, והוא הגורם הישראלי הראשון שמבטיח לחסל את בכירי ארגון הטרור בקטר וטורקיה - "ייקח כמה שנים, אבל אנחנו נהיה שם כדי לעשות את זה". חמאס הגיב: "האיומים לא מפחידים אף אחד מבכירי הארגון, הם הפרה בוטה של ריבונות 'המדינות האחיות'"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש השב"כ רונן בר, יוני 2023
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

לראשונה מתחילת המלחמה, ראש השב"כ רונן בר נשמע מתייחס בקולו לאירועי 7 באוקטובר - בהקלטות בלעדיות שפורסמו היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. בר, שלא דיבר עד כה, לקח אחריות על המחדל העצום שהוביל לאירועי השבת השחורה. זאת הפעם הראשונה שבכיר ישראלי אומר מפורשות שישראל תחסל בכירי חמאס גם בקטר - המתווכת בעסקה לשחרור החטופים - וגם בטורקיה. 

האזינו להקלטות הבלעדיות

"הקבינט הציב לנו מטרה. במילים של הרחוב זה לחסל את חמאס, ואנחנו נחושים לעשות את זה", אומר ראש השב"כ ומוסיף "זה המינכן שלנו". כלומר, כפי שהמבצע לחיסול המחבלים שעמדו מאחורי טבח 11 הספורטאים במינכן נמשך שנים על גבי שנים, כמעט 20 שנה - כך יהיה גם הפעם. 

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"בכל מקום: בעזה, ביו"ש, בלבנון, בטורקיה, בקטאר, בכל מקום. ייקח כמה שנים אבל אנחנו נהיה שם כדי לעשות את זה", מבטיח ראש השב"כ. האחריות הביטחונית היא שלנו. החובה שלנו היא לספק גם ביטחון וגם תחושת ביטחון. לצערי ב-7 באוקטובר לא הצלחנו לעשות את זה. אני חושב שאנחנו במגמת עלייה ואנחנו לא מחכים".

בר המשיך ואמר: "את הלקחים שלנו מהאירועים כבר מפיקים. כבר מעבירים אותם לגזרות אחרות. לא רק לרצועת עזה, כמובן. היקף האיומים שיש על מדינת ישראל הוא חסר תקדים בשנה האחרונה, עוד לפני האירועים האלה. גם במקרה הזה העיקר סמוי מן העין. יש הרבה מאוד דברים שבוחשים מתחת לפני הקרקע".

חמאס הגיב לדברי בר ומסר: "האיומים של האויב לפגוע בבכירי חמאס בעזה ובמדינות אחרות משקפים את המצוקה הפוליטית והצבאית בה מצוי האויב בשל כושר העמידה של העם הפלסטיני וכוחות ההתנגדות האמיצים. האיומים לא מפחידים אף אחד מבכירי הארגון. הם מהווים הפרה בוטה של ריבונות 'המדינות האחיות', שהזכירו אותן בכירי האויב, ומהווים פגיעה ישירה בביטחון המדינות האלה".

הפופולריים