תיעוד ממצלמות הגוף: לוחמי הקומנדו בתמונות ראשונות מלב חאן יונס

לוחמי הקומנדו בתמונות ראשונות מלב חאן יונס
צה"ל פועל בעיר שנחשבת לסמל השלטוני והצבאי של חמאס, ובה גדלו סינוואר ודף • קרבות פנים מול פנים עם מחבלים בג'באליה: תיעוד מפעילות הנח"ל בצפון הרצועה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוחות מיוחדים של צה"ל בלב חאן יונס
צילום: דובר צה"ל

צה"ל פרסם הערב (רביעי) תמונות ראשונות מפעילות הכוחות בחאן יונס. אוגדה 98, הכוללת בתוכה את עוצבת הקומנדו ויחידות מיוחדות נוספות, פרצה את קווי ההגנה של חמאס, כיתרה את העיר והחלה בפעילות קרקעית. הלוחמים חיסלו מחבלים רבים ואיתרו כ-30 פירי מנהרות. 

תיעוד ממצלמות הגוף של לוחמי הקומנדו בחאן יונס

 

חטיבת חאן יונס היא אחת משתי החטיבות הדומיננטיות ביותר בחמאס. העיר מהווה מרכז כובד של ארגון הטרור ומזוהה כסמל צבאי ושלטוני. כל הנהגת חמאס, מדינית וצבאית, גדלה במרחב חאן יונס, בהם יחיא סינוואר, מוחמד סינוואר ומוחמד דף. כעת העיר מכותרת על ידי אוגדה 98.

תיעוד מהמתקפה שביצעו לוחמי דובדבן בחאן יונס

 

בג'באליה שבצפון הרצועה נלחם צוות הקרב של הנח"ל. הלוחמים חיסלו מחבלים בקרבות פנים אל פנים בטווח קצר ובאמצעות ירי טנקים ותקיפות כטב"ם מסוג "זיק". הלוחמים איתרו נשקי צלפים, מטענים, טילי נ"ט ורקטות, פירים מבצעיים וציורים של צלבי קרס על הקירות במסגד ובבתי ספר באזור. בסביבת בתי הספר אותרו משגרים ומחסני רקטות. 

תיעוד

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

זו לא הפעם הראשונה שדובר צה"ל חושף הוכחות להסתתרות של חמאס בקרבת אוכלוסיה אזרחית. לפני הפסקת האש, צה"ל פעל בקרבת בתי חולים ואיתר לא מעט אמצעי לחימה, רקטות, פירים ואף גיבש אינדיקציה לפיה כמה מהחטופים עברו בבתי החולים. במקביל ללחימה של לוחמי חטיבת הנח"ל במחנה ג'באליה, היום התקיים יום גיוס לחטיבה. מאות מתגייסים חדשים מתחילים בהכשרתם, ובסיומה יצטרפו גם הם לכוחות הלוחמים בשטח.

צה"ל חזר לתקוף ברצועת עזה ביום שבת האחרון לאחר שבוע של הפסקת אש שכללה שחרור של אסירים ביטחוניים בתמורה להשבת חטופים ישראלים. במסגרת העסקה, שבו לישראל כ-70 חטופים ישראלים ועוד עשרות בעלי אזרחויות זרות. בחמאס הפרו את הפסקת האש בשבת בבוקר ובצה"ל חזרו לתקוף והתמקדו בדרום הרצועה, ברקע אזהרה של גורמים בארצות הברית למתן את ההרס בהתקפות בדרום הרצועה כדי להימנע מאסון הומניטרי. 

הפופולריים