בלעדי

עדות החטופה – והצמות שקלעו לה חיילות בשבי חמאס

עדות החטופה – והצמות שקלעו לה חיילות בשבי חמאס
אחת מהחטופות ששוחררו, בת 17, סיפרה כי חיילות שהיו איתה בשבי קלעו את הצמות שאיתן תועדה בליל שחרורה, והוסיפה - "הן דאגו לנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שחרור חטופים לידי הצלב האדום 29.11.23
צילום: פלאש 90

אחת מהחטופות ששוחררו במסגרת ההסכם עם חמאס תועדה בליל השחרור עם צמות מסודרות. בכאן חדשות נחשף היום (שני) שהחטופה, בת 17, סיפרה לקצינה בצה"ל לאחר שחרורה שחיילות שהיו איתה בשבי הן אלו שקלעו לה את הצמות ביום השחרור והוסיפה: "הן דאגו לנו". העדות שלה מחדדת את המידע לפיו חיילות שהו יחד עם אזרחיות ישראליות בשבי. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מערך הרפואה במטה משפחות החטופים פרסם אתמול דוח קשה על ההתעללות שעברו החטופים בשבי, בהתבסס על עדויות שמסרו. המסמך פירט עינויים פיזיים כמו בידוד, ניתוק מההורים ובני משפחה, כליאה במנהרות ובחללים קטנים. עוד תואר בדוח שהחטופים אוימו באקדח, הוכו באגרופים, עורם נצרב באש וכי ילדים נחשפו לסרטי טרור. בהיבט של אלימות מינית, החטופים חשפו כי גברים ונשים סבלו מתקיפות מיניות אלימות בשבי.

העדויות משבי חמאס | האזינו לעוד יום 

113 חטופים שוחררו בשבע פעימות כחלק מהעסקה עם חמאס בחודש שעבר. 137 בני אדם נותרו בשבי ו-20 נרצחו וגופותיהם עדיין בידי ארגון הטרור. לאחר הפעימה השביעית חמאס החליט שלא להמשיך בשחרור החטופים ופתח בירי לעבר ישראל. בתגובה צה"ל חזר ללחימה בעזה ובכך הסתיימה הפוגה בת שבוע. 

הפופולריים