נרצחו בשבי: ממצאי צה"ל על החטופים שגופותיהם אותרו

נרצחו בשבי: ממצאי צה"ל על החטופים שגופותיהם אותרו
על פי הממצאים, אחד מהחטופים נרצח בחניקה, חטופה נוספת הוכרזה כמי שאינה בין החיים - על אף שגופתה טרם אותרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קיר חטופים
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בידי צה"ל ומערכת הביטחון ממצאים חד משמעיים לפיהם כל החטופים שגופותיהם אותרו נרצחו בשבי חמאס, ולא נפגעו מירי של צה"ל – כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. עוד עולה מהנתונים כי החטופים שגופותיהם הוחזרו לישראל נרצחו בזמנים ובאופנים שונים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

על פי הממצאים, אחד מהחטופים נרצח ככל הנראה בחניקה. חטופה נוספת הוכרזה כמי שאינה בין החיים, על אף שגופתה טרם אותרה. קביעת מותה של החטופה בוצעה לפי ממצאים ודאיים שהגיעו למערכת הביטחון.

בכאן חדשות פורסם ביום חמישי כי בידי צה"ל וכוחות הביטחון ממצאים פורנזיים המצביעים על כך שעדן זכריה, שנחטפה על ידי חמאס לעזה ב-7 באוקטובר, נרצחה בשבי ולא נהרגה כתוצאה מהפצצות צה"ל. על פי הממצאים, זכריה בת ה-28 נלקחה מהמסיבה ברעים בעודה בחיים ונרצחה לאחר החטיפה לתוך שטח הרצועה ואף זמן ממושך לאחר מכן. גופתה של זכריה חולצה מעזה על ידי כוחות צה"ל ביום שלישי האחרון.

החטופים שעדיין בשבי חמאס - הרשימה המלאה 

פעולת החילוץ החלה לאחר שהכוחות החלו לסרוק את השטח שעליו היו אינדיקציות להימצאותן של הגופות. שם נפלו החיילים גל איזנקוט ואייל ברקוביץ', כתוצאה ממטען שהופעל לעברם. כוח של יחידה 504 של מודיעין, יחד עם יחידת מילואים מובחרת הגיעו אל הגופות שהוחזקו שם כחודשיים, מאז ה-7 באוקטובר.

 

הפופולריים