המלכוד של ישראל ברפיח: חודש לרמדאן ואזהרת ארה"ב ומצרים

המלכוד של ישראל ברפיח: חודש לרמדאן ואזהרת ארה"ב ומצרים
במערכת הביטחון מגבשים חלופות לפינוי למעלה ממיליון עזתים כדי לאפשר את הפעולה קרקעית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אי-פי
צילום: אי-פי

במערכת הביטחון מגבשים חלופות לפינוי למעלה ממיליון עזתים כדי לאפשר פעולה קרקעית ברפיח, כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. מדינות ערביות באזור וממשל ביידן הביעו התנגדות לביצוע המהלך במהלך חודש הרמאדן, בטענה כי זה פוטנציאל להסלמה. בין מטרות צה"ל בתמרון - חילוץ חטופים, חיסול מפקדים בחמאס, השמדת מנהרות הברחה למצרים ותשתיות טרור.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

המלכוד של צה"ל: פעולה קרקעית ברפיח מחייבת פינוי של האוכלוסייה האזרחיתגורמים באזור שמכירים מקרוב את עמדת מצרים בנושא, אמרו ל"כאן חדשות" כי בהנחה שכן תהיה פעולה ברפיח, הדבר החשוב ביותר מבחינת מצרים - הוא מציאת פיתרון ליותר ממיליון פלסטינים עקורים שנמצאים היום ברפיח. כלומר, שישראל תעביר אותם לאזור בטוח, צפונה. זה קריטי בעבור המצרים לנוכח החשש הגדול שלהם מנהירה המונית של עזתים לשטח מצרים, דבר שמבחינת קהיר יהווה פגיעה בביטחון הלאומי שלה ולכן יוביל לפגיעה ישירה בהסכם השלום עם ישראל.

האזהרה של ארה"ב ומדינות ערביות לישראל: אל תפעלו ברפיח בזמן הרמדאן

בנוסף, אותם גורמים אמרו כי אם עקורים יפונו לחלוטין צפונה, אז הפעולה הישראלית תהיה בעבור מצרים "הסלמה שאפשר להכיל או לבלוע", כיוון שסכנת הפגיעה באזרחים תצומצם דרמטית וכך גם הסכנה של נהירה המונית לשטח מצרים. כלומר הדבר לא יביא בהכרח לשבירת כלים מבחינת קהיר בדמות הקפאה או ביטול של הסכם השלום. בשטח המצרים נערכים להסלמה.

רשימת שמות החטופים לעזה - והמשוחררים

בסוף השבוע דווח על תגבור כוחות מצריים בגבול עם עזה, כולל עשרות טנקים - בנוסף לדיווחים קודמים על בניית בטונדות, גדרות תיל ועוד אמצעים שקודמו לשם מחשש לתרחיש של הידפקות המוני עזתים על הגדרות.

הפופולריים