צפו בתיעוד

צה"ל חשף: תיעוד של סינוואר וילדיו בבריחה בתוך מנהרה

צה"ל חשף: תיעוד של סינוואר וילדיו בבריחה בתוך מנהרה
התיעוד, שאותר על ידי חיילי צה"ל ברצועה, מנותח בימים אלה על ידי הצבא ושב"כ". דובר צה"ל: עצרנו בתחילת החודש קרובי משפחה של סינוואר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יחיא סינוואר במנהרות עזה, 13.02.24
צילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, חשף הערב (שלישי) תיעוד של יחיא סינוואר במנהרות ברצועת עזה. הגרי סיפר כי "יחיא סינוואר תועד בורח עם ילדיו, ביתו, אחת מנשותיו בתחילת הלחימה ב-10 באוקטובר, לאחד ממתחמי השהייה הבטוחים בעקבות אחיו. המצוד לא ייפסק". 

"בתחילת החודש", סיפר, "עצרנו קרובי משפחה של יחיא סינוואר שהועברו לחקירת שירות הבטחון הכללי. הם מספקים לנו מודיעין רב. המבוך התת-קרקעי מתחת לח'אן יונס בנוי מסועף, מנהרות שנועדו להוות מקלט לבכירי חמאס ומנהרות מעבר - מספר מתחמים שיועדו לשהיית בכירי חמאס, החזקת חטופים, החבאת כספים. פשטנו על מתחם מתחת לבית קברות שבו היו בכירי חמאס ממנה ניהלו את הלחימה ב-7 באוקטובר ומתחם בו שהו חטופים". 

במהלך פעילות בח'אן יונס, לפני כשבועיים, הצליחו לוחמי צה"ל להגיע לסרטון של מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, כשהוא צועד בתוך מנהרה אסטרטגית של חמאס מלווה באשתו וילדיו. אדם נוסף הוביל אותם בפנים. הצילום ככל הנראה ממצלמת אבטחה, והתיעוד שצולם בתחילת המלחמה, מנותח בימים אלה בידי צה"ל ושב"כ. גורמים ישראלים אמרו כי פרט לתיעוד המדובר, ישראל מחזיקה בתיעודים נוספים של סינוואר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בשבוע שעבר, נחשף בכאן חדשות כי מנהיג חמאס לא היה מעורב בניסוח הסופי של מסמך התשובה שהגיש חמאס לישראל. במהלך המלחמה דווח עוד בכאן חדשות כי מנהיג ארגון הטרור עזב את העיר עזה שבצפון הרצועה לעיר ח'אן יונס שנמצאת בדרום - כבר בתחילת המלחמה. לפי גורם ישראלי, סינוואר הצליח לעזוב את עזה באמצעות שיירה הומניטרית שעזבה את העיר.

המשלחת הישראלית הגיעה מוקדם יותר לקהיר על מנת לנהל דיונים בנוגע להמשך הלחימה ושחרור חטופים. שני גורמים המעורים בפרטי המו"מ אמרו לסוכנות הידיעות AP כי ישראל וחמאס "עשו צעדים של התקדמות" לקראת הסכם הפסקת אש ועסקת חטופים.

המשלחת, שבראשה עומד ראש המוסד דדי ברנע, ואליו הצטרפו ראש השב"כ רונן בר, תנהל שיחות עם ראש המודיעין המצרי עבאס כמאל, ראש ה-CIA האמריקני ויליאם ברנס וראש ממשלת קטר. 

הפופולריים