כאן רשת ב

החשש בעלי מהפיגוע הבא: "הפלסטינים הם אלה שצריכים לפחד"

החשש בעלי מהפיגוע הבא: "הפלסטינים הם אלה שצריכים לפחד"
תושבת היישוב סיפרה בריאיון לכאן רשת ב על התחושות והציפייה: "מעולם לא היה כל כך מפחיד פה" • ח"כ סוכות מהציונות הדתית: "לא יכול להיות שאין מחיר לטרור, רמדאן 2024 חייב להיזכר כהכי קשה אי פעם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צומת עלי פיגוע
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

"הכתובת הייתה על הקיר" - כך התייחסה הבוקר (שישי) חמדה חדי, תושבת עלי, לפיגוע שהתרחש ליד היישוב אתמול, בו נרצחו שני בני אדם. חדי סיפרה בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב כי הדבר לא היה כך בעבר, ותחושת הפחד ביישוב גבוהה מתמיד.

"מעולם לא היה כל כך מפחיד, אני כל הזמן בודקת רכבים סביבי. מה שצריך לעשות זה לדאוג שהפלסטינים לא יסעו פה על הכביש. הפלסטינים מסתובבים כאילו זה מקום שלהם. הם צריכים לדאוג כשהם נוסעים על הכביש - ולא ההפך", אמרה חדי.

צה"ל מיפה במהלך הלילה את בית המחבל שביצע את הפיגוע. המחבל, מוחמד מנאצרה, שירת במשטרה הפלסטינית ובשנת 2019 שוחרר מהכלא בישראל, אחרי שריצה מאסר על עבירות אמל"ח. במהלך המיפוי אותר אקדח בביתו של המחבל.

ח"כ צבי סוכות מהציונות הדתית התייחס גם הוא בריאיון לאירוע והביע חשש מהסלמה ביהודה ושומרון: "לא יכול להיות שאין מחיר לטרור, אני חושש שאם נמשיך במדיניות הזו של הסרת מחסומים נקבל עוד פיגועים רצחניים. רמדאן 2024 חייב להיזכר כהכי קשה אי פעם. כשיש יד קשה - הטרור צונח". סוכות התייחס גם למדיניות הממשלה בנוגע לסוגיה - "סמוטריץ' אמנם בקבינט אך הוא אחד מיני רבים, ולא מיישמים את המדיניות שלנו. עוד ב-2018 אמרנו שצריך לכבוש את עזה".

לריאיון המלא עם ח"כ סוכות

יצחק צייגר בן ה-57 ואוריה הרטום בן ה-16.5, נרצחו אתמול בפיגוע ירי ליד עלי שבבנימין. מחבל פתח באש אל תחנת הדלק הסמוכה ליישוב. השניים נפצעו אנוש וזמן קצר לאחר מכן נקבע מותם. בעל החומוסייה שבתחנת הדלק ניטרל את המחבל. 

הפופולריים