זעקת אבי החטוף

אבי החטוף אליקים ליבמן: "שר הביטחון וראש הממשלה - האם נכון שתמשיכו בתפקידכם?"

"שר הביטחון וראש הממשלה - האם נכון שתמשיכו בתפקידכם?"
אליהו ליבמן מתח ביקורת בריאיון לכאן רשת ב אודות סימני השאלה בכל הנוגע לפרטי חטיפת בנו ולהתנהלות מערכת הביטחון 150 ימים מאז השבת השחורה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
באדיבות המשפחה
צילום: באדיבות המשפחה

אליהו ליבמן, אביו של אליקים שנחטף לעזה ב-7 באוקטובר, התראיין הבוקר (שני) בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. בפתח דבריו, סיפר ליבמן על הגעגוע לבנו בן ה-24 ועל כך שגם היום, המשפחה נותרה עם סימני שאלה באשר לאירוע כולו ולפרטים אודות שאירע לבנם.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

האזינו לריאיון המלא

"עשרה ימים מיום הטבח, הודיעו לנו שאליקים חטוף על בסיס סרטון, ולאחר מכן הודיעו לנו שהוא לא בסרטון ושאין עליו אינדיקציה. הצוות שבודק אחריו יודע כי בין השעות 6:30-9:30, הוא נראה בוודאות מנסה לחלץ פצועים, דומיננטי, מטפל ורץ. שם הוא שלח לי את המיקום האחרון סביב 9 בבוקר ומאז - 150 יום הוא בתעלומה", סיפר האב.

האב טען כי טבח 7 באוקטובר מעיד על כישלון כפול ומתח ביקורת על הדרגים המדיניים והביטחוניים: "זה שחטפנו את המכה בשמחת תורה, זה משהו שעוד צריך להיחקר ולהילמד, אבל זה ש-150 יום ראשי זרועות הביטחון, ראש הממשלה ושר הביטחון לא מצליחים להכריע את אויבינו - האם נכון שתמשיכו בתפקידכם? האם נכון שלא צריך לנסות לחשב מסלול מחדש?".

במהלך הריאיון נשאל ליבמן מדוע למרות שבנו מוחזק בעזה, הוא מתנגד להיכנע לתנאי חמאס להפסקת הלחימה והסביר כי לשיטתו, זו דוגמא לחולשת ישראל אל מול אויבינו. "כל מה שעברנו היה כדי להיות עם חופשי בארצינו, לא כדי לעשות עסקאות עם אלו שרוצים להשמיד אותנו. צריך לעשות כל שניתן מבחינה צבאית כדי לגרום באויבינו לראות בחטופים נטל ולא נכס", נימק.

הפופולריים