כאן רשת ב

אמו של מתן צנגאוקר: "רה"מ עושה הכול כדי שלא יחזור"

אמו של מתן צנגאוקר: "רה"מ עושה הכול כדי שלא יחזור"
מתן נחטף לפני חמישה חודשים ביחד עם בת זוגו אילנה מקיבוץ ניר עוז. אמו עינב אמרה כי נתניהו אינו מעדכן את המשפחות, והפעם האחרונה שנערכה פגישה בינו לבינהן הייתה לפני חודשיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

עינב, אמו של מתן צנגאוקר שנחטף לעזה לפני חמישה חודשים יחד עם בת זוגו אילנה מקיבוץ ניר עוז, אמרה היום (שבת) בריאיון לליאת רגב בתוכנית בכאן רשת ב: "ראש הממשלה בנימין נתניהו עושה הכול כדי שמתן לא יחזור הביתה. הפגישה האחרונה בינו לבין המשפחות הייתה לפני חודשיים". 

האזינו לריאיון עם עינב צנגאוקר בכאן רשת ב

 

עינב אמרה כי נתניהו "לא מדבר עם המשפחות, לא מעדכן אותן", והפעם האחרונה שנערכה פגישה בינו לבין המשפחות הייתה לפני חודשיים. "הדרישה הפתאומית של נתניהו שלא להמשיך את המשא ומתן לפני שחמאס מציג את רשימת החטופים החיים שישחרר, הינה הכנסת אצבע בעיניהן של המשפחות ותקיעת המשא ומתן", אמרה.

צפו בכתבה על מתן צנגאוקר שנחטף לעזה עם בת זוגו

נתניהו העלה את הדרישה לאחר שצוותי המשא ומתן הגיעו למתווה מוסכם ראשוני בשיחות. "כל הזמן אומרים לנו שלחץ צבאי יביא את חמאס לשולחן המשא ומתן, ועכשיו אומרים לנו שהוא מקשיח עמדות - למרות הלחץ הצבאי", אמרה עינב. "לו הדרג המדיני היה מדבר או מתייחס אלינו - לא היינו צריכים לצאת להפגנות ולפעול כל הזמן. אבל אף אחד לא אומר לנו מה קורה ולכן אנחנו חייבים לפעול בכל מיני דרכים".

שוטר תועד לפני יומיים מפעיל אלימות קשה כלפי קרובת משפחתו של מתן, במהלך הפגנת משפחות חטופים, שנערכה בשער בגין מחוץ לקריה בתל אביב. על פי התיעוד, שוטר דחף, בעט, ואיגרף את קרובת משפחתו של החטוף עד שהוטחה לקרקע, סמוך לרכב בו ישב השר אבי דיכטר, שניסה להיכנס לקריה. מהמשטרה נמסר לאחר האירוע: "המפגינים לא נשמעו להוראות".

הפופולריים