עשרות קציני מילואים: "מתווה הגיוס – פגיעה חמורה בביטחון המדינה"

קציני מילואים: "מתווה הגיוס – פגיעה בביטחון המדינה"
במכתב לראש הממשלה התריעו מפקדים במילואים, בהם מפקדי חטיבות ומפקדי גדודים, כי המתווה המוצע הוא "אי שוויוני במידה קיצונית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילי צה"ל ברמת בגולן
צילום: מיכאל גלעדי, פלאש90

מפקדים במילואים התריעו היום (שלישי) כי מתווה הגיוס המוצע פוגע פגיעה חמורה בביטחון המדינה ובעקרון צבא העם. במכתב המיועד לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר הביטחון יואב גלנט ולחברי הקבינט המדיני־ביטחוני, קציני המילואים כותבים כי מתווה המילואים המתוכנן הוא אי שוויוני במידה קיצונית ומנסה לפתור את הצורך בחיילים נוספים בדרך הקלה ביותר עבור הפוליטיקאים: "הגברת העומס על המעטים שמשרתים". על המכתב חתמו עד כה עשרות קצינים מדרגת אלוף משנה ומטה, בהם מפקדי חטיבות ומפקדי גדודים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

מוקדם יותר פורסם בכאן חדשות כי שר הביטחון יואב גלנט הנחה את אנשי משרדו שלא לשתף פעולה עם לשכת ראש הממשלה בנוגע לחוק הגיוס. גלנט מתנגד להצעת ההחלטה לחוק ולכן הורה על כך כדי לנסות למנוע את אישורה בממשלה בזמן שהוא בביקור בארצות הברית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג היום יעד מספרי לגיוס חרדים לצה"ל העומד על 2,500 חיילים בכל שנה. בעקבות הקושי להגיע להסכמות, ישיבת הממשלה שנקבעה להצבעה על החוק ואישורו נדחתה.

הפער המרכזי הוא דרישות החרדים מול דרישות היועמ"שית, גלי בהרב מיארה, בין היתר לגבי קביעת יעדי גיוס שנעדרו מההחלטה המקורית. על המדינה צריכה להשיב לבג"ץ בנושא עד מחר. ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם היועמ"שית גלי בהרה מיארה ועם השר יריב לוין בניסיון להגיע להסכמות על נוסח החוק.

במקביל, עוד לפני שנודע על הדחייה, שלח משרד האוצר מכתב ליועמ"שית גלי בהרב מיארה, ובו שטח את עמדתו החריפה נגד חוק הגיוס. במכתב ששלח יועמ"ש משרד האוצר, נכתב כי הסנקציות הכלכליות המוצעות בחוק לא ישימות וכי היה ראוי להיוועץ עם גורמי מקצוע טרם גיבוש הצעת החוק. זאת, מכיוון שהן אינן מופנות כלפי הצעירים החרדים שצריכים להתגייס, אלא כלפי הישיבות שאת תקציבן יהיה ניתן להעלות בכל עת.

הפופולריים