הטרור הפסיכולוגי

חמאס פרסם אות חיים של החטופים קית' סיגל ועמרי מירן

חמאס פרסם אות חיים של החטופים קית' סיגל ועמרי מירן
הסרטון צולם לכאורה לפני יומיים, ביום ה-202 לחטיפתם, ובו נראים השניים אומרים שלא יזכו השנה לחגוג את חג הפסח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמרי מירן, קית' סגל
צילום: ללא קרדיט

חמאס פרסם היום (שבת) אות חיים של החטופים קית' סיגל, שנחטף מקיבוץ כפר עזה, ועמרי מירן, שנחטף מקיבוץ נחל עוז. בסרטון אמרו שני החטופים שהוא צולם לכאורה ביום ה-202 לחטיפתם, לפני יומיים. עוד דיברו על כך שלא זכו לחגוג השנה את חג הפסח עם משפחתם. 

משפחותיהם של השניים אישרו את פרסום הסרטון:

 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי  

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

דני, אביו של עמרי מירן, אמר בריאיון בכאן רשת ב לאחר פרסום הסרטון: "אני נרגש ובוכה לזהות את הבן שלי - אלה דמעות של אושר. ראיתי את הזקן שלו, הבטחנו שנגלח את הזקן ביחד כשהוא יחזור. לא ראיתי את הסרטון רק תמונה שלו, אני מקווה שישלחו לי אותו עוד מעט. זה מה שהורג אותי - ככה נוהגת מדינה?". עוד אמר אביו: "לא מעניין אותי רפיח שיביאו את כל החטופים מיידית הביתה ולא משנה מה עושים".

אישתו ובנותיו של קית' פירסמו סרטון תגובה ובו מסר לאביהן המוחזק בעזה כבר 204 ימים: "אנחנו חייבים עסקה כמה שיותר מהר, אנחנו נילחם עד שתחזור".

ממטה משפחות החטופים נמסר: "אות החיים הוא ההוכחה הברורה ביותר שממשלת ישראל צריכה לעשות הכול כדי לאשר עסקה להחזרת כל החטופים עוד לפני יום העצמאות, החיים לשיקום, והנרצחים לקבורה בכבוד. זה הזמן של הממשלה והעומד בראשה להוכיח במעשים את מחויבותם לאזרחי המדינה שמצפים להחזרת החטופים - אסור לממשלת ישראל לפספס את ההזדמנות הקיימת ולהחזיר את כולם הביתה".

בשבוע שעבר פרסם חמאס סרטון של החטוף הירש גולדברג פולין, שפורסם בארץ לבקשת משפחתו. בסרטון ניתן לראות שאיבד את ידו, כמו שכבר היה ידוע מסרטון החטיפה שלו בו הוא נראה פצוע בידו. גם הוא דיבר בסרטון על חג הפסח שלא יזכה לחגוג עם משפחתו.

 

בתגובה לסרטון, הוריו של הירש, רחל גולדברג-פולין וג'ון פולין, מסרו: "הוקל לנו לראות אותו בחיים, אבל אנחנו דואגים גם לבריאותו ולשלומו, כמו גם לבריאותם של כל בני הערובה האחרים ולכל הסובלים באזור הזה. אנחנו כאן עם תחינה לכל ראשי הצדדים שניהלו עד היום את המשא ומתן. זה כולל את קטר, מצרים, ארצות הברית, חמאס וישראל: היו אמיצים, נצלו את הרגע הזה ועשו עסקה שתאחד את כולנו עם יקירינו ותסיים את הסבל באזור".

הפופולריים