פרסום ראשון

החימושים שהאמריקנים עיכבו נחתו בישראל

החימושים שהאמריקנים עיכבו נחתו בישראל
בממשל ביידן החליטו לחדש את העברת כלי נשק לאחר שישראל התחייבה לעדכן את ארצות הברית מראש לפני הרחבת תמרון קרקעי ברפיח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Abed Rahim Khatib/Flash90
צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

למרות האיום של הממשל האמריקני להקפיא משלוחי נשק לישראל, אחרי תחילת התמרון הקרקעי של צה"ל ברפיח, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (חמישי) שהאמריקנים העבירו היום חימושים לישראל. 

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

גורם אמריקני אישר את הפרטים לכאן חדשות ואמר שההחלטה לחדש את העברת החימושים, נעשתה לאחר שישראל התחייבה לעדכן את ארצות הברית מראש, לפני הרחבת תמרון קרקעי ברפיח ולאחר ביקור של מפקד פיקוד המרכז האמריקני הגנרל מייקל קורילה בסוף השבוע האחרון בישראל.

נושא החימושים מארצות הברית הוא חשוב לישראל, לא רק בשל הלחימה בעזה, אלה גם בשל האפשרות להחרפת המצב בזירה הצפונית. כמו בעבר, החימושים הגיעו במטוס תובלה אמריקני מבסיס חיל האוויר האמריקני אל עודייד בקטר לבסיס חיל האוויר בנבטים.

עוזר בכיר בקונגרס האמריקני אמר ביום שישי שעבר ל"וול סטריט ג'ורנל" שההחלטה לעכב משלוח נשק אחד לישראל הייתה "יריית אזהרה קטנה". הוא הוסיף כי ההחלטה לא מהווה שינוי במדיניות האמריקנית כלפי ישראל. על פי גורמי מודיעין ישראלים ואמריקנים, שצוטטו ב"וול סטריט ג'ורנל", השמדת חמאס לחלוטין אינה בהישג יד, עם או בלי מבצע ברפיח. עוד דווח כי המתווכות, שעזבו אתמול את קהיר, צפויות לשוב למצרים עד ליום שלישי.

ראש הממשלה הגיב בריאיון בתוכנית האירוח "ד"ר פיל" על איום ביידן שלא לספק לישראל נשק התקפי, אם תפלוש לרפיח: "מדובר בנשק מדויק, אז למעשה אם רוצים להימנע מאבידות אזרחיות - אז זה הנשק שצריך". הוא הוסיף ואמר: "אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כדי לתת לאנשים שם לעזוב, מאמצים אדירים".

הפופולריים