דובר צה"ל חשף: חמאס מרגל אחר הג'יהאד האסלאמי

דובר צה"ל חשף: חמאס מרגל אחר הג'יהאד האסלאמי
המרגל מסר מידע צבאי של ארגון הטרור, שכלל פרטים על הפריסה הגיאוגרפית של הג'יהאד, מידע על רכישת אמצעי ריגול וסיבות הפסקת חפירת מנהרות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: עטיה מוחמד, פלאש 90

דובר צה''ל בערבית סא"ל אביחי אדרעי חשף היום (חמישי) פרטים על מוראד שאהין, מרגל מטעם חמאס שהצטרף לשורות הג'יהאד האסלאמי ב-2010, וגויס על ידי חמאס בשנת 2022. מטרתו של המרגל הייתה להעביר מידע על פעילות ארגון הטרור. לדברי אדרעי, חמאס שותל מרגלים בארגונים השונים על מנת שכלל ההשפעה על רצועת עזה תישאר בידיו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

המייסדים וממשיכי הדרך הרצחנית: הפנים שמאחורי חמאס

המרגל מסר, בין היתר, מידע צבאי של ארגון הטרור, שכלל פרטים על הפריסה הגיאוגרפית של הזרוע הצבאית שלו, מידע על רכישת אמצעי ריגול וסיבות הפסקת חפירת המנהרות באזורים שונים. אדרעי אמר כי קציני מנגנוני הביטחון של חמאס הציגו למנהיג הארגון ברצועת עזה יחיא סינוואר את שיטות הריגול אחר הג'יהאד האסלאמי ואת הפעולות שננקטו על מנת לייצר שינויים פניימים בארגון.

לפני יומיים, חשף הניו יורק טיימס את "שירות הביטחון הכללי" של חמאס ברצועת עזה. במשך שנים סינוואר פיקח על כוח משטרתי חשאי שניהל מעקבים אחר פלסטינים וגיבש תיקים על צעירים ועיתונאים אשר הביעו התנגדות למשטר, כך לפי גורמי מודיעין ומסמכים שנחשפו לידי המערכת.

בתיקים צוינו השתתפות בהפגנות או גילויי ביקורת פומביים על חמאס. במקרים מסוימים, הרישומים אף כללו דיווחים על קשרים רומנטיים מחוץ לנישואים. המסמכים אשר סופקו על ידי גורמים באגף המודיעין הישראלי, והושגו במסגרת פשיטות של צה"ל ברצועה כללו מצגת של 62 שקופיות שהסבירו כיצד היחידה, המכונה "שירות הביטחון הכללי" חדרה לחייהם של פלסטינים, במטרה למנוע כל סיכוי להתנגדות.

הפופולריים