שני קציני צה"ל, לוחם ונהג משאית הותקפו ונפצעו בידי ישראלים

שלושה לוחמי צה"ל ונהג משאית הותקפו ונפצעו בידי ישראלים
המתפרעים הציתו משאית בטענה שהיא מובילה סיוע הומניטרי לעזה. כוח צה"ל שהגיע למקום - הותקף גם הוא. בצה"ל אומרים כי בכלל לא מדובר במשאית שהובילה סיוע לרצועה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הצתת משאית בידי מתפרעים ישראלים 17.05.24
צילום: ללא קרדיט

מתפרעים ישראלים הציתו הלילה (שישי) משאית ופצעו בינוני את הנהג - בטענה שמדובר במשאית שמובילה סיוע הומניטרי לעזה. בצה"ל אומרים כי מדובר במשאית "רגילה", שבכלל לא מעבירה שום סיוע לעזה. המתפרעים חסמו תחילה את הכביש, תקפו באלימות את הנהג - ואז הציתו את המשאית.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כח צה"ל שהוזעק למקום ניסה להעניק טיפול רפואי לנהג - אך הותקף בעצמו בידי עשרות המתפרעים. מדובר בשני קצינים ולוחם נוסף מגדוד המילואים 9208. הם נפצעו קל וקיבלו טיפול רפואי במקום. מצה"ל נמסר: "לוחמי צה"ל פרוסים בגזרה ופועלים לשמירה על בטחון התושבים, החוק והסדר. צה"ל מגנה כל גילוי אלימות כנגד חייליו וכוחות הביטחון, ויפעל למיצוי הדין".

ישראל גנץ, ראש מועצת יש"ע ומועצת בנימין, שבשטחה אירעה התקיפה התייחס לאירוע: "אין שום מקום לאזרח לקחת את החוק לידיים ולנהוג באלימות. הצבא וההתיישבות לובשים את אותם המדים ופועלים במשותף. שום אירוע מגונה לא יפגע בקשר הקרוב עם כוחות הבטחון שרבים מהם אלו תושבינו".

אתמול בערב חסמו ישראלים מספר כבישים בשומרון, בטענה שמבמקום נוסעות באותו רגע משאיות סיוע - על אף שבצה״ל הבהירו שמדובר במשאיות "רגילות" לחלוטין, שלא מעבירות שם מזון או ציוד הומניטרי לעזה. באזור יצהר נפצעה קל לוחמת מג"ב במהלך פיזור החסימה, ובצומת תפוח השתמשו כוחות מג"ב ברימוני הלם על מנת לפזר את הנוכחים.

יום קודם לכן, התרחשה תקרית דומה בצומת גבעת אסף בבנימין, כאשר מתפרעים ישראלים חסמו את הכביש, יידו אבנים לעבר משאית - אותה חשבו למשאית סיוע, ופצעו את הנהג הפלסטיני. הוא נשלח לקבלת טיפול רפואי בבית חולים פלסטיני, כשהוא סובל מפציעות מדממות. גם אז, בצה"ל אמרו כי בכלל לא מדובר במשאית סיוע.

 

הפופולריים