225 ימים בשבי

דובר צה"ל: החטוף רון בנימין נרצח ב-7 באוקטובר וגופתו חולצה מעזה

החטוף רון בנימין נרצח ב-7 באוקטובר וגופתו חולצה מעזה
דובר צה"ל: "רון נרצח באכזריות על ידי המחבלים בעיקול מפלסים" • גופתו של בנימין נמצאה באותו המתחם בצפון רצועת עזה בו נמצאו גופותיהם של שני לוק, יצחק גלרנטר ועמית בוסקילה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רון בנימין
צילום: מטה המשפחות.

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, הודיע הערב (שבת) כי החטוף רון בנימין, בן 53 מרחובות, נרצח ב-7 באוקטובר וגופתו הושבה לישראל במבצע של צה"ל ושב"כ שהתבצע בין יום חמישי לשישי.  הגרי אמר בהצהרתו: "רון נרצח באכזריות על ידי המחבלים בעיקול מפלסים". גופתו של בנימין נמצאה במתחם בצפון רצועת עזה באותו המקום בו נמצאו גופותיהם של שני לוק, יצחק גלרנטר ועמית בוסקילה -  שלושת החטופים שגופותיהם הוחזרו אתמול לארץ.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

הצטרפו לשידור הישיר בכאן 11:

גורמי הביטחון הודיעו היום על זיהוי ודאי של הגופה לאחר שהתקבלו ממצאים של המכון לרפואה משפטית. המידע על מיקום הגופות התקבל לאחר חקירת מחבלים על ידי שב"כ. חלק מהמחבלים שהובאו לחקירות בישראל היו מעורבים בחטיפה וחלק בהחזקת הגופות בעזה.

בהודעה מטעם מטה המשפחות להחזרת החטופים נכתב: "רון בנימין נשוי לאיילת ואב לשי וגיל, היה אדם משפחתי, אהב רכיבת אופניים והיה נוהג לצאת בכל שבת לרכיבה, כמו בשבת השחורה בה נחטף מאיזור קיבוץ בארי בזמן שהיה בטיול רכיבה. רון אהב לטייל בארץ ובעולם ואהב מוזיקה".

רון בנימין הוגדר נעדר עד 2 בדצמבר 2023, כאשר צה"ל הודיע כי הוא נחטף לעזה. בשבי חמאס מוחזקים 128 חטופים, בהם 39 שאינם בין החיים.

הפופולריים