כאן רשת ב

ארוסתו של רס"ן גל שבת שנפל ברצועה: "דיברנו על 3 ילדים, כלב, ובית מול הים"

ארוסתו של גל שבת שנפל בעזה: "דיברנו על 3 ילדים וכלב"
רוני שמשוני סיפרה בריאיון על הקשר שלה עם ארוסה, על איך הכירו והחיים שתכננו לבנות ביחד. "הוא אמר לי שהוא רוצה להעביר איתי את כל החיים. אני יכולה לנחם את עצמי שמאז הייתי שם כל החיים שלו, עד הסוף"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רס"ן גל שבת וארוסתו רוני שמשוני
צילום: ללא

רס"ן גל שבת בן 24 מהיישוב קציר, מ"פ בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים, מת מפצעיו לאחר שנפצע באורח קשה בשבוע שעבר בהיתקלות עם מחבלים בצפון רצועת עזה. רוני שמשוני, שהייתה ארוסתו של גל, סיפרה הבוקר (שני) בכאן רשת ב על דמותו של גל והקשר שהיה להם.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות
7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

"היינו אמורים להתחתן עוד תשעה חודשים. יש לנו שיחות ומכתבים שדיברנו על שלושה ילדים, ובית מול הים וכלב", סיפרה. "בנינו את החיים שנים קדימה, אבל העניין שכשהוא הציע לי הוא אמר 'אני רוצה להעביר איתך את כל החיים', הוא לא אמר לי שהוא רוצה להזדקן איתי. אני יכולה לנחם את עצמי שמאז הייתי שם, כל החיים שלו, עד הסוף. קצת נחמה אבל בסוף זה מאוד כואב. בכנות, אני לא חושבת שאני עדיין מעכלת".

לריאיון המלא עם רוני שמשוני בכאן רשת ב

רוני סיפרה על איך הכירו השניים בזמן הכשרתם בבה"ד 1. "שנינו חזרנו ביחד והכרנו באוטובוס. הוא התיישב לידי וליווה אותי עד למגורים. ישר אמרתי למי שהיו איתי בחדר - מצאתי את בעלי לעתיד. הלכתי לש"ג והוצאתי את הפרטים שלו. דיברתי איתו באינסטגרם ודיברנו כל לילה במשך שעות. הייתה שם אהבה גדולה, עדיין יש. כל עוד יש אהבה - שום דבר לא מעניין".

"זה היה היום הכי טוב בחיים שלי, קיבלתי אותו לנצח", סיפרה רוני סיפרה על הצעת הנישואים של גל על כדור פורח. על התקרית בה נפל אמרה שהיא עוד לא יודעת מה בדיוק קרה כי האירוע מתוחקר, אך הוסיפה: "מה שאפשר להגיד - גל היה גיבור. זה לא היה בשוגג. זה מה שאומר כל מי שהיה באירוע".

על תקופתו בעזה סיפרה: "כשהוא היה בעזה הוא לא סיפר, לא רצה להדאיג. הוא שלח תמונות שהוא שותה קפה ואומר: 'לא קורה כלום, משעמם'. ואז היה מראה לי בבית תמונות שאלוהים ישמור".

בתפקידו היה גל מ"פ של פלוגת חרדים בצנחנים. רוני סיפרה על החוויה שלו שם ואמרה שהחיילים אהבו אותו מאוד. "הוא גידל דורות של לוחמים טובים, ערכיים, אנשים טובים. הם אמרו לי שאני חלק מהמשפחה, וזה נכון. הם היו קוראים לו 'אבא שבת', הוא נתן להם כל מה שהיו צריכים. וא היה מניח איתם תפילין ושר איתם שירים. הוא באמת היה בשבילם המפקד המושלם וכל החיילים שלו היו אומרים את זה".

 

הפופולריים