בתו של רון בנימין: "גילינו מהטלגרם על הרצח, אחרי יום הודיעו לנו"

בתו של רון בנימין: "גילינו מהטלגרם על הרצח"
שי בנימין תיארה את התחושות הקשות נוכח גורלו של אביה, לצד תחושת ההקלה, במידת מה, כשהמשפחה תוכל לקבל קבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רון בנימין
צילום: מטה המשפחות.

שי בנימין, בתו של החטוף רון בנימין שגופתו החוזרה בסוף השבוע, התראיינה הערב (ראשון) ל"כאן חדשות" וסיפרה כיצד במשך יממה משפחתה ניזונה משמועות שנאספו ברשתות, לרבות טלגרם: "גילינו מאנשים ששלחו שמות של חטופים שגופתם נמצאה, אחרי יום הודיעו לנו שזו גופה של אבא שלי".

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי בזירות הטבח ב-7 באוקטובר

שי, בת 25, ביתו הבכורה של רון בן ה-53, שיתפה בתחושות הקשות ובמאבק הממושך שניהלה המשפחה במטרה להביא להשבתו: "זה נורא, זה קשה, אני באמת נלחמתי ועשיתי, כולנו עשינו. בחיים לא חשבתי שזה ייגמר ככה. באידיאל שלי, היינו בבית החולים איתו וגם ממש יכולתי להרגיש את הרגע הזה, בין הדיבורים על עסקאות. אבל אני יכולה להגיד שלפחות להגיד שיש לנו סגירת מעגל".

"זו באמת רכבת הרים ואני לא מאמינה שאנשים עדיין בסיטואציה הזאת שיש 120 אנשים שנרקבים שם יום יום ולא מגיעים לעסקה. אני שמחה לדעת שהוא נרצח ב-7 באוקטובר והוא לא סבל את כל הזמן הזה ובעצם זה מנחם לדעת שבן אדם לא סבל. שלפחות זה היה מהיר", סיפרה בנימין.

לדברי שי, משפחתו של רון לא קיבלה פרטים נוספים אודות הרצח: "ראינו שאנשים שהיו שם כל כך הרבה זמן, כמו אלעד קציר ויוסי שרעבי, נרצחו. אם הייתי יודעת שהוא כל כך הרבה זמן בשבי ובסוף נרצח – זה היה קשה יותר".

למרות הבשורה הקשה, שי הצהירה כי היא תמשיך לתמוך ולהיות חלק מהמאבק לשחרור חטופים. "היה אפשר להציל אותם ונעשה הכול כדי שכולם יחזרו. אני רוצה להאמין שעושים הכול כדי להחזיר אותם, אבל מצד שני, הם עדיין לא פה כבר אחרי שבעה חודשים".

בת ה-25 סיפרה אודות אביה, "הוא באמת האבא הכי טוב בעולם, אבא במשרה מלאה. תמיד היה לו אכפת לשמוע מה קורה איתנו. החוסר שלו מאוד מורגש, כל בוקר קמתי להודעת בוקר טוב וכבר שבעה חודשים אף אחד לא שולח לי בוקר טוב. אנחנו נמשיך להנציח אותו".

"בחיים לא חשבתי שזה יקרה. אבא הלך לרכב על אופניים, בתוך מדינת ישראל כמו בכל שבת – ונחטף. הוא יצא לרכב בקיבוץ בארי, שמע את האזעקות והחליט שלא להישאר שם. הפעם האחרונה שדיברתי איתו הייתה ב-6:46 ומאז הוא לא ענה", כך חתמה את הריאיון.

הפופולריים