תיעוד מחדר החקירות

תיעוד: אב ובנו מודים בחקירה שרצחו ואנסו ב-7 באוקטובר

תיעוד: אב ובנו מודים בחקירה שרצחו ואנסו ב-7 באוקטובר
הדיילי מייל הבריטי פירסם סרטון בלעדי ופרטים מתוך חקירה של אב ובנו שמודים במעשי זוועה שחוללו בקיבוץ ניר עוז
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 ג'מאל חוסיין אחמד ראדי מחבל נוחבה שהשתתף בטבח
צילום: מתוך הדיילי מייל

עיתון הדיילי מייל הבריטי חשף היום (חמישי) סרטון של אב ובנו מתוך חקירות שב"כ, שבו הם מתארים איך רצחו ואנסו בקיבוץ ניר עוז ב-7 באוקטובר. על פי התיאור בדיילי מייל, ג'מאל חוסיין אחמד ראדי, בן 47, ובנו עבדאללה, 18, תיארו לחוקריהם הישראליים את מעלליהם בשבת השחורה.

ראדי, אב לשבעה ואיש הזרוע הצבאית של חמאס, נעצר בעזה בחודש מרץ ותיאר בחקירה כיצד נכנס עם בנו לקיבוץ ניר עוז. בלא להביע חרטה, אמר: "בכל בית בו מצאנו מישהו, או הרגנו אותם או חטפנו אותם. בבית הראשון מצאנו אישה ובעלה, ירינו והרגנו אותם... הם היו בשנות ה-40 המאוחרות לחייהם".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> מוקפות מחבלים ובגופות חברותיהן: סרטון חטיפת התצפיתניות בנחל עוז

סרטון החקירה של עבדאללה ראדי שפורסם בדיילי מייל

לאחר מכן הוא התוודה כיצד אנס אישה ואמר: "היא צרחה, היא בכתה, עשיתי מה שעשיתי, אנסתי אותה. איימתי עליה עם האקדח שלי שתוריד לה את הבגדים, אני זוכר שהיא לבשה מכנסי ג'ינס, זה פחות או יותר". לדבריו, "אני לא יודע מה קרה לה, הייתי שם רבע שעה ואז עזבתי". אבל לדברי בנו עבדאללה, אביו הרג את האישה, כפי שאמר לחוקרים: "אבא שלי אנס אותה, אחר כך אני ואז בן דוד שלי ואז עזבנו ואבא שלי הרג אותה".

 

מקיבוץ ניר עוז נמסר בתגובה: "עדויות הזוועה שפורסמו מפי המחבלים, שעל פי הפרסומים היו בין מבצעי הטבח בקיבוץ ניר עוז בשבת 7 באוקטובר, מוכיחות שוב את הצורך המיידי בעסקה להחזרת החטופים לשיקום והנרצחים לקבורה. כל עדות היא תזכורת לגודל ההפקרות שהקיבוץ עבר ועובר מאז אותה השבת. מנהיגים בארץ, וכך גם בעולם, לא יכולים להמשיך להישאר אדישים למעשי אונס, רצח וחטיפה. כל יום בהם חטופינו בגיהנום בעזה, מרחיק אותנו מתקומת הקהילה והמדינה שלנו".

אתמול, חשף מטה משפחות החטופים  את סרטון חטיפתן של חמש התצפיתניות שנחטפו מבסיס נחל עוז בשבת השחורה - לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי. משפחות התצפיתניות החטופות הן שהחליטו, על רקע הקיפאון במשא ומתן, לפרסם את התיעוד הקשה.

בסרטון נראית החטופה נעמה לוי אומרת למחבלים: "יש לי חברים בפלסטין". אחד המחבלים פנה לאחת החטופות ואמר: "את כל כך יפה". המחבלים נראו במיגונית כשהם מתפללים. עוד הם אמרו לחיילות: "האחים שלנו מתים בגללכן. נהרוג אתכן. הנה הבחורות השבויות".

 

הפופולריים