התיעוד המלא

מוקפות מחבלים ובגופות חברותיהן: מטה משפחות החטופים חושף את סרטון חטיפת התצפיתניות בנחל עוז

מוקפות מחבלים ובגופות חברותיהן: סרטון חטיפת התצפיתניות
אזהרה - תוכן קשה לצפייה • החטופה נעמה לוי למחבלים: "יש לי חברים בפלסטין". מחבל לאחת החטופות: "את כל כך יפה" • אחותה של לירי אלבג: "לא רגילה לראות פחד בעיניים של אחותי" • המשפחות השכולות צפו בסרטון ערוך ומצונזר לפני יתר הציבור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סרטון חיילות חטופות - 22.05.24
צילום: -

מטה משפחות החטופים חשף היום (רביעי) את סרטון חטיפתן של חמש התצפיתניות שנחטפו מבסיס נחל עוז בשבת השחורה - לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי. הסרטון מכיל תוכן קשה מאוד לצפייה. משפחות התצפיתניות החטופות הן שהחליטו על רקע הקיפאון במשא ומתן לפרסם את התיעוד הקשה.

תיעוד חטיפת התצפיתניות מנחל עוז

בסרטון נראית החטופה נעמה לוי אומרת למחבלים: "יש לי חברים בפלסטין".  אחד המחבלים פנה לאחת החטופות ואמר: "את כל כך יפה". המחבלים נראו במיגונית כשהם מתפללים. עוד הם אמרו לחיילות: "האחים שלנו מתים בגללכן. נהרוג אתכן. הנה הבחורות השבויות".

בצה"ל הוחלט כי הורים שכולים של חללות וחללים שנפלו במיגונית בבסיס נחל עוז, יוכלו לצפות בסרטון חטיפת התצפיתניות לפני פרסומו לציבור - זאת לאחר הביקורת שהעבירו המשפחות, על כך ששמעו בחדשות שהסרטון יפורסם בשעות הערב לציבור. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

משפחותיהן של חמש התצפיתניות שנחטפו מבסיס נחל עוז בשבת השחורה החליטו לשחרר את סרטון חטיפתן לציבור הרחב. לאחר פרסום ההודעה, שירה, אימה של התצפיתנית החטופה לירי אלבג, אמרה בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב: "המחבלים אמרו שם – 'אלו הבנות שיכולות להיכנס להיריון'".

הסרטון נמצא על ידי לוחמי צה"ל בעזה והוצג למשפחות התצפיתניות החטופות על ידי נציגי צה"ל בחודש שעבר. בסרטון, שיוצג הערב לציבור, יופיעו רק התצפתניות שנחטפו לעזה, זאת לאחר שמשפחותיהן דרשו להציגו לדרג המדיני. החיילות שנפלו לא יופיעו בסרטון.

בעקבות התנגדות של מספר חברי קבינט, בראשם סמוטריץ', לצפות בסרטון, משפחות החטופות ביקשו להציגו לציבור הרחב, כדי שייראו את הזוועות שחוו בזמן החטיפה והיחס האכזרי שספגו ממחבלי חמאס. גורמי ביטחון אמרו לכאן חדשות שההחלטה להעביר את הסרטון למשפחות הגיעה לאחר שהבינו שהדבר לא יפגע במאמצים לשחרור החטופים. שר הביטחון גלנט והרמטכ"ל הרצי הלוי העניקו את האישור הסופי בעניין.

הפופולריים