תיעוד מיוחד

בתוך המנהרה ממנה חולצו גופות החטופים

בתוך המנהרה ממנה חולצו גופות החטופים
מפקד גדוד 202: המנהרה התגלתה בעקבות הנחישות של רס"ן גל שבת וסרן רועי בית יעקב, שנפלו בקרבות ברצועת עזה בשבוע האחרון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: כאן חדשות

המנהרה שממנה חולצו גופות ארבעת החטופים שהובאו לקבורה בישראל, תיחשף בחדשות הערב (חמישי) בכאן 11, בתיעוד מיוחד מתוך רצועת עזה. מפקד גדוד 202 של חטיבת הצנחנים, סא"ל אלמוג רותם, ערך סיור במנהרה שבה הוחזקו הגופות וסיפר על גבורת לוחמיו - שאיתרו את המנהרה במהלך סריקות שערכו במבנה בעיצומה של הלחימה במחנה הפליטים בג'באליה.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

 

"המנהרה התגלתה בעקבות נחישותם של שניים מהקצינים שסרקו ביסודיות את החדרים במבנה אשר עורר את חשדם", אמר סא"ל רותם. הקצינים שעליהם דיבר המפקד הם רס"ן גל שבת וסרן רועי בית יעקב, שנפלו בשבוע האחרון - לפני שראו את בני משפחות החטופים מביאים את יקיריהם לקבורה בארץ. שבת נפצע בהיתקלות עם מחבלים ביום שבו נמצאה המנהרה ומת מפצעיו ארבעה ימים אחר כך, ביום ראשון האחרון; בית יעקב נהרג עם ארבעה לוחמים נוספים מהגדוד, לאחר שנפגע מאש כוחותינו לפני כשבוע.

דובר צה"ל הודיע ביום שישי האחרון כי כוחות הצבא איתרו וחילצו גופות של שלושה חטופים מרצועת עזה. הגופות שחולצו הן של שני לוק בת ה-22, יצחק גלרנטר בן ה- 56, ועמית בוסקילה בת ה-28. כעבור יום, דובר צה"ל הודיע שגופה נוספת - של החטוף רון בנימין - חולצה מרצועת עזה. במשך השבוע הובאו הארבעה לקבורה בישראל, כשמשפחותיהם וקרוביהם חולקים להם כבוד אחרון.

ארבעת החטופים שגופותיהם חולצו מהמנהרה: יצחק גלרנטר, עמית בוסקילה, שני לוק ורון בנימין

התיעוד המלא מהמנהרה בה נמצאו הגופות ישודר בחדשות הערב בכאן 11, ב-20:00

הפופולריים