מצ"ח איתרה את החשוד בסרטון ההמרדה נגד גלנט והלוי

מצ"ח איתרה את החשוד בסרטון ההמרדה נגד גלנט והלוי
בצה"ל מדגישים שהחקירה נמשכת ועדיין מבררים אם מדובר בחייל • הפרקליטה הראשית הודיעה על פתיחת חקירה באופן מיידי • לשכת נתניהו: "ראש הממשלה עקבי בעמדתו זו, הוא דוחה על הסף כל גילוי של סרבנות מצד כלשהו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אדם במדי צהל הצהיר על כוונה לבצע מרד
צילום: רשתות חברתיות

מצ"ח איתרה הערב (שבת) את החשוד בסרטון ההמרדה נגד שר הביטחון יואב גלנט והרמטכ"ל הרצי הלוי. בצה"ל מדגישים שהחקירה נמשכת ומנסים לברר אם אכן מדובר באותו חייל. בסרטון וידאו שהופץ אתמול על ידי גורמי ימין, אותו שיתף גם בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו, נראה אדם לבוש במדים, בעודו טוען שהוא מילואמניק ובו הוא פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו והצהיר על כוונתו לבצע מרד. "חיילי המילואים מאחוריך ואנחנו רוצים לנצח", אמר החייל בסרטון.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

משלכת נתניהו נמסר: "ראש הממשלה הזהיר פעמים רבות מפני הסכנות שבתופעת הסרבנות והגישה המתירנית כלפיה. ראש הממשלה עקבי בעמדתו זו, הוא דוחה על הסף כל גילוי של סרבנות מצד כלשהו, ומצפה מכל המערכות לטפל בהם באופן שוויוני".

סרטון הקריאה למרד

בסרטון, ישנה פנייה גם לשר הביטחון יואב גלנט - בה נאמר: "אתה לא יכול לנצח את המלחמה - תתפטר, אתה לא יכול לפקד עלינו. אני מודיע לך יואב גלנט אם לא נלך לעבר הניצחון חיילי המילואים ישארו על הגדר ולא נזוז על הגדר. אנחנו נקרא לתושבי מדינת ישראל להגיע לעזה תחת אבטחה שלנו. נקשיב רק למנהיג אחד, זה לא שר הביטחון והרמטכ"ל, זה רק מנהיג אחד - ראש הממשלה. תחשבו טוב טוב למי אתם מתכוונים לתת את המפתחות אחרי זה".

בעקבות הסרטון החריג שלו משמעות פלילית חמורה, הפרקליטה הראשית הודיעה על פתיחת חקירה באופן מיידי. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ההתנהגות המתועדת בסרטון היא הפרה חמורה של פקודות וערכי צה"ל, ומהווה חשד לעבירות פליליות. בגין האירוע הורתה הפרקליטה הצבאית הראשית על פתיחת חקירה של המשטרה הצבאית החוקרת. במקביל לחקירה, לנוכח חומרת האירוע, הרמטכ"ל הנחה על קיום שיח פיקודי מיידי בכל הרמות".

הפופולריים