מתחת לאדמת ג'באליה

הלוחמים הריחו "ריח רע" ונכנסו לעומק של עשרות מטרים | תיעוד ממבצע חילוץ הגופות

חילוץ הגופות: הלוחמים הריחו "ריח רע" וירדו אל המנהרה
גופותיהם נמצאו לא הרחק מהמקום שבו חולצו גופותיהם של שני לוק, יצחק גלרנטר, עמית בוסקילה ורון בנימין • מפקד החטיבה שחילצה את הגופות: "זכות גדולה להשיבם לקבורה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד ממבצע חילוץ הגופות של מישל ניסנבאום, אוריון הרננדז וחנן יבלונקה
צילום: דובר צה"ל

פרטים חדשים על מבצע חילוץ הגופות: המבצע בוצע מתוך מתחם תת קרקעי בג'באליה, בצפון הרצועה. כחלק מהלחימה של גדוד 75 בחטיבה 7 של השריון ולא הרחק מהמקום שבו חולצו גופותיהם של שני לוק, יצחק גלרנטר, עמית בוסקילה ורון בנימין, הלוחמים חיסלו מחבל שעל פי הערכות מודיעיניות שימש כתצפיתן. במהלך סריקות באזור, לוחמים הריחו "ריח רע" שעלה מתוך מתחם תת קרקעי, שהוביל להבנה שיש שם גופות.

> עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

> רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

לאחר מציאת הפיר, הוזנקו למקום לוחמים מסיירת מיוחדת באגף המודיעין, יהל"ם ושב"כ, שנכנסו פנימה לעומק של עשרות מטרים ושם איתרו את שלוש הגופות והביאו אותם חזרה לשטח ישראל. עד כה, הצליחו לוחמי אוגדה 98, לאתר מעל 50 פירי מנהרות במזרח ג'אבליה ובאזור מחנה הפליטים ששימשו את מחבלי חמאס. מדובר במערכת תת קרקעית אחת.

מפקד החטיבה שחילצה את הגופות: "זכות גדולה להשיבם לקבורה"

מפקד חטיבה 7, אותה החטיבה שנטלה חלק במבצע לחילוץ גופותיהם של החטופים חנן יבלונקה, מישל ניסנבאום ואוריון הרננדז, שנרצחו ב-7 באוקטובר, אמר היום (שבת) בתום המבצע: "זוהי זכות גדולה עבורינו במלחמה הזאת, להשיב גופות הביתה לקבורה בישראל". 

תיעוד מתוך המבצע הלילי הסבוך

הגופות חולצו בליל חמישי, במבצע מורכב ומשותף לצה"ל ושב"כ, תחת פיקוד אוגדה 98, כחלק מלחימת כוחות האוגדה במרחב ג'באליה. לוחמי גדוד 75 חיסלו מחבל שככל הנראה שימש כתצפיתן על המרחב בו הוחזקו הגופות, פשטו עליו ואיתרו את מיקום הגופות. זמן קצר לאחר מכן, לוחמי יחידת יהל"ם, שב"כ ולוחמים מיחידה מיוחדת באגף המודיעין, נכנסו לאזור וחילצו את הגופות במבצע מסובך.

המודיעין על מיקום הגופות הגיע תוך הסתמכות על מידע מודיעני מדויק שהתקבל ונותח במהלך הימים האחרונים במודיעין האוגדה, בשב"כ ובמפקדת השבויים והנעדרים באגף המודיעין.

הפופולריים