בעקבות מידע מודיעיני

צה"ל חילץ את גופותיהם של שלושה חטופים מרצועת עזה

צה"ל חילץ את גופותיהם של שלושה חטופים מרצועת עזה
גופותיהם של חנן יבלונקה, מישל ניסנבאום ואוריון הרננדז חולצו ממנהרה בג'באליה. לפי ההערכות בצה"ל: שלושת החטופים נרצחו ב-7 באוקטובר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוריון הרננדז חנן יבלונקה מישל ניסנבאום
צילום: .

צה"ל הודיע היום (שישי) כי גופותיהם של אוריון הרננדז, בן 30 ממקסיקו, מישל ניסנבאום, בן 59 משדרות וחנן יבלונקה, בן 42 מתל אביב חולצו ממנהרה בג'באליה אתמול והושבו לישראל.

אוריון הרננדז היה תייר ממקסיקו שנחטף מהמסיבה ברעים ומ-7 באוקטובר לא היה מידע על גורלו. הרננדז, אזרח צרפת, היה בן זוגה של שני לוק בת ה-22 שנחטפה גם היא לרצועת עזה מהמסיבה ברעים וגופתה חולצה מעזה בשבוע שעבר.

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

חנן יבלונקה נחטף מהמסיבה ברעים והוגדר נעדר במשך 90 ימים עד שב-21 בפברואר 2024 הודיע צה"ל למשפחתו כי הוא נחטף לעזה. אחותו של חנן, אביבית יבלונקה אמרה ביום שני האחרון בריאיון ברשת ב, לאחר שחולצו מעזה גופותיהם של עמית בוסקילה, שני לוק, יצחק גלרנטר ורון בנימין: "אני הולכת להלוויות. הייתי בלוויה של איציק גלרנטר. מחבקים ובוכים. לחשוב שאיציק נחטף ליד חנן ורון בנימין", סיפרה אביבית. "אף אחד לא מדבר איתנו. כמה הכנות עושים לנו? מכינים אותי לרגע. עוד הלוויה, עוד שבעה".

מישל ניסנבאום היה תושב שדרות. בתו חן מכלוף, סיפרה בחודש מרץ בריאיון לרשת ב שאביה נסע בבוקר 7 באוקטובר לחלץ את נכדתו בת ה-4 מבסיס אוגדת עזה שם שהתה עם אביה, איש קבע, במהלך סוף השבוע. בסביבות השעה 7 כאשר ניסתה משפחתו של מישל להשיגו ענו מחבלים לשיחת הטלפון, רכבו של מישל נמצא שרוף.

מבצע החילוץ

המבצע הלילי של צה"ל ושב"כ בשכונת ג'באליה, בדומה למבצע בשבוע שעבר שבו חולצו ארבע גופות, יצא לדרך בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל משב"כ ואמ"ן במהלך השבוע האחרון. בתחילת המבצע התנהלה לחימה עצימה במרחב, המבצע הסתיים ללא נפגעים או אירועים חריגים.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

על פי הערכות בצה"ל ומידע מודיעיני שנאסף בחודשים האחרונים, השלושה נחטפו גם הם מעיקול מפלסים בדומה לארבעת החטופים שגופותיהם הושבו בשבוע שעבר. בשלב זה לא ברור אם נרצחו במתחם הנובה או בדרך לעזה, אולם מאז 7 באוקטובר הם אינם בין החיים.

היציאה למבצע לאיתור הגופות היא חלק ממערכה מתוכננת ומנוהלת שמובילה אוגדה 98 בדגש על המודיעין האוגדתי. לאחר מידע מודיעיני שהתקבל, הכוחות ידעו לאתר את המרחב אליו הגיע גדוד 75.

אתמול בשעות הצהרים לוחמי גדוד 75 נלחמו במרחב לחימה של חמאס וחיסלו מחבל שככל הנראה שימש כתצפיתן על המרחב בו נמצאו הגופות. לוחמי הגדוד איתרו את המיקום בחצר בית. לאחר זמן קצר, לוחמי יהל"ם ושב"כ נכנסו לחלץ את הגופות.

דובר צה"ל הודיע ביום שישי שעבר כי גופותיהם של החטופים עמית בוסקילה, שני לוק, יצחק גלרנטר חולצו מהרצועה. ביום שבת הודיע דובר צה"ל כי גופתו של רון בנימין חולצה גם היא. הגופות חולצו ממנהרה בצפון הרצועה והמידע על מיקומה הגיע מחקירותיהם של מחבלים שנעצרו בעזה.

התגובות למבצע החילוץ

מטה המשפחות מסר: "חזרתם העצובה של מישל, חנן ואוריון היא שברון לב נוסף ל-125 משפחות החטופים, שחולקות את הכאב, הצער והדאגה הבלתי נגמרת. חילוץ גופותיהם הוא תזכורת אילמת אך נחרצת, שמדינת ישראל מחויבת להוציא כבר היום את צוותי המו"מ בדרישה ברורה להבאת עסקה שתחזיר את כל החטופים הביתה במהרה: החיים לשיקום והנרצחים לקבורה".

מפורום תקווה נמסר: "מבקשים להשתתף בצער המשפחות. גם היום, אנחנו מבינים כי חטופים יחזרו לישראל רק על ידי כוח צבאי נמרץ שילחץ את החמאס. אמרנו ונחזור שוב ונאמר, עסקאות עקרות ודיונים שאין בהם כלום לא ישיבו את החטופים. כניסה לרפיח, ג'באליה ושאר ערי וכפרי הטרור יחזירו לכאן את הילדים שלנו מהר יותר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר: "יחד עם ישראל, רעייתי שרה ואני מרכינים ראש ביגון עמוק, ומחבקים את המשפחות האבלות בשעתן הקשה. יש לנו חובה לאומית ומוסרית לעשות כל שביכולתנו כדי להשיב את חטופינו - החיים והחללים - וכך אנו עושים. אני משבח את כוחות צה"ל וכוחות הביטחון שפעלו באומץ רב בלב שטח האויב, כדי להשיבם למשפחותיהם ולקבר ישראל".

נשיא צרפת עמנואל מקרון כתב בחשבון שלו ברשת X: "שמעתי בעצב עצום על מותו של בן ארצנו אוריון הרננדז, בן ערובה של חמאס מאז 7 באוקטובר. אני חושב על משפחתו וקרוביו. אנחנו לצידם. צרפת נותרה מחויבת יותר מתמיד לשחרור כל בני הערובה".

עד כה הוחזרו בחיים משבי חמאס 112 חטופים. 58 חטופים נרצחו ונהרגו - 19 מהגופות הושבו לקבורה בישראל ו-39 גופות נמצאות בשבי חמאס. 86 חטופים מוגדרים חיים ועדיין מוחזקים בשבי חמאס.

 

הפופולריים