אחרי שלושה שבועות

מצרים מחדשת את העברת הסיוע לרצועה דרך כרם שלום

מצרים מחדשת את העברת הסיוע לרצועה דרך כרם שלום
200 משאיות סיוע הגיעו הבוקר למעבר לקראת כניסתן לעזה • מאז השתלטות צה"ל על מעבר רפיח לפני כשלושה שבועות, סירבה מצרים להכניס סיוע לרצועה משטחה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משאיות סיוע, רצועת עזה
צילום: רויטרס

כלי תקשורת במצרים דיווחו הבוקר (ראשון) כי 200 משאיות של סיוע הומניטרי הגיעו הבוקר למעבר כרם שלום, לקראת כניסתן לרצועת עזה. מדובר בסיוע הראשון שמצרים מסכימה להכניס לרצועה מאז השתלטות צה"ל על מעבר רפיח.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

עם תחילת הפעילות של ישראל ברפיח, לפני כשלושה שבועות, סירבה מצרים להכניס סיוע לעזה, לא רק דרך מעבר רפיח אלא בכלל. הדבר גרם לחשש במצוקה בדלק לגנרטורים של בתי החולים ברצועה. כפי שדיווחנו אמש בחדשות הערב בכאן 11, ההיענות הבוקר של המצרים להכנסת הסיוע ככל הנראה נובעת בעקבות לחץ אמריקני שהופעל עליה.

על פי הדיווחים בתקשורת המצרית, המשאיות שצפויות להיכנס לרצועה יועברו קודם לאו"ם בצד הפלסטיני של מעבר רפיח, ומשם ימשיכו פנימה. בכל משאית ישנם בין 15 ל-20 טונות של סיוע.

בצמרת הביטחונית מקיימים בימים האחרונים דיונים על האפשרות שגורמים מאירופה או מארצות הברית יקבלו אחריות על ניהול מעבר רפיח מצידו העזתי, וכמה חברות פרטיות כבר החלו לגשש בנושא. בישראל מעריכים כי במידה שיימצא גורם שיהיה מוכן לנהל את המעבר, ישראל תפעל לאפשר את חזרתו לפעילות באופן מלא.

 

 

הפופולריים