צה"ל: שירות המילואים של החשוד בסרטון ההמרדה - הופסק

צה"ל: שירות המילואים של החשוד בסרטון ההמרדה - הופסק
החשוד בסרטון הוא פעיל ליכוד ובעל עסק בהרצליה, עם סיום החקירה הוא שוחרר לביתו בתנאים מגבילים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אדם במדי צהל הצהיר על כוונה לבצע מרד
צילום: רשתות חברתיות

צה"ל הודיע הערב (ראשון) לאחר חקירת המשטרה הצבאית של החשוד בהופעה בסרטון ההמרדה - על הפסקת שירותו במילואים. עם סיום החקירה הוא שוחרר לביתו בתנאים מגבילים. החשוד בשנות ה-40 לחייו, הוא פעיל ליכוד ובעל עסק בהרצליה, ומיוחסות לו עבירות של מרי, הסתה למרי, אי ציות לפקודות והתנהגות בלתי הולמת.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לדברי הלוחם, כפי שמסר בחקירתו, הוא צילם את הסרטון לבדו באופן ספונטני במבנה נטוש במרכז הארץ. הוא הסביר שהחליט לצלם את הסרטון מתוך תסכול שעלה אצלו, במהלך שירות המילואים שעשה מאז החלה המלחמה. תחילה בעזה ובהמשך ביהודה ושומרון.

המשטרה הצבאית איתרה אתמול את החשוד שלכאורה מופיע בסרטון נגד שר הביטחון יואב גלנט והרמטכ"ל הרצי הלוי. בסרטון שהופץ אתמול על ידי גורמי ימין, אותו שיתף גם בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו, נראה אדם לבוש במדים, בעודו טוען שהוא מילואימניק ובו הוא פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו והצהיר על כוונתו לבצע מרד. "חיילי המילואים מאחוריך ואנחנו רוצים לנצח", אמר החייל בסרטון.

החשוד פנה בסרטון גם לשר גלנט ואמר: "אתה לא יכול לנצח את המלחמה - תתפטר, אתה לא יכול לפקד עלינו. אני מודיע לך יואב גלנט אם לא נלך לעבר הניצחון חיילי המילואים יישארו על הגדר ולא נזוז על הגדר. נקשיב רק למנהיג אחד, זה לא שר הביטחון והרמטכ"ל, זה רק מנהיג אחד - ראש הממשלה".

הפופולריים