חשש ממלחמה כוללת: חילוקי הדעות בנוגע ללחימה בלבנון

חשש ממלחמה כוללת: חילוקי הדעות בנוגע ללחימה בלבנון
חילוקי הדעות נובעות מכך שההחלטה בישראל כרגע היא להשאיר את עזה זירה עיקרית, ואת לבנון זירה משנית. שישה מחבלים חוסלו היום בדרום לבנון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תרגיל חיזבאללה לבנון
צילום: רויטרס

חילוקי דעות בישראל בנוגע לתקיפות בלבנון, תקיפות שיש חשש לגביהן שידרדרו את ישראל למלחמה כוללת, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. חילוקי הדעות נובעות מכך שההחלטה בישראל כרגע היא להשאיר את עזה זירה עיקרית, ואת לבנון זירה משנית.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מוקדם יותר, חיזבאללה לקח אחריות על מטח לעבר החברון. כמו כן, בוצעו שיגורים לעבר קריית שמונה והסביבה, באחד המטחים נפצע גבר כבן 40 במצב קל ופונה לבית החולים "זיו" לאחר פגיעת הדף קלה, גם אישה כבת 35 פונתה והוגדרה נפגעת חרדה. 

צה"ל תקף בדרום לבנון בירי ארטילרי וחיסל שישה פעילים של חיזבאללה בכמה מוקדים. הארגון ספר 319 פעילים שחוסלו מ-7 באוקטובר. השניים האחרונים ככל הנראה חוסלו בתקיפה של צה"ל בכפר יארון. בין המחבלים שחוסלו, עלי יוסף חרב, שהיה פעיל חיזבאללה מבינת ג'בייל, השתתף במלחמת לבנון השנייה, נפצע במלחמת האזרחים בסוריה ולפני מספר שבועות בתקיפת צה"ל ביארון, והיום כאמור נהרג.

בתוך כך, בצה"ל הודיעו על צמצום מספר חברי כיתות הכוננות במספר יישובים בצפון. בידיעה שעלתה באתר צה"ל נכתב: "על מנת לשמר אורך נשימה, כשירות הכוחות ורציפות תפקודית, הוחלט על צמצום מספר החברים בכיתות הכוננות הנמצאים בשירות מילואים פעיל בחלק מיישובי הצפון אשר אינם צמודי גדר. ככלל, אין שינוי בגודל כיתות הכוננות ביישובים המפונים אשר סמוכי גבול בגליל ובגולן.

"כלל חברי כיתות הכוננות ישארו עם ציודם האישי, על מנת לאפשר את הפעלתם בעת הצורך באופן מיידי. במסגרת תפיסת ההגנה המרחבית, יישובי הצפון מוגנים על ידי מערכות הגנה שונות לצד מחלקות ההגנה ופעילות שוטפת של כוחות צה"ל במרחבים השונים. צה''ל ממשיך לבחון כל העת כיצד לנהל את מערך המילואים באופן היעיל והנכון ביותר למימוש המשימות המבצעיות", הוסיפו בצה"ל.

הפופולריים