פרסום ראשון

הפגישה החריגה בין המודיעין המצרי ובכיר הרשות הפלסטינית

הפגישה החריגה בין המודיעין המצרי ובכיר הרשות הפלסטינית
אחת ממטרות השיחה בין הצדדים הייתה למצוא פתרון לפתיחת מעבר רפיח באופן שיהיה מוסכם על מצרים, הרשות הפלסטינית וישראל. נבחנת אפשרות שפקחים אירופים יאיישו את המעבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

בימים האחרונים התקיימה בקהיר פגישה חשאית בין ראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג', לבין ראשי המודיעין המצרי. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (ראשון) כי בכיר פלסטיני אמר לכאן חדשות כי מדובר על מפגש חריג, משום שהמודיעין המצרי לא נוהג להפגש עם בכירי הרשות הפלסטינית.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי המקור, אחת ממטרות הפגישה בין הצדדים, שהתקיימה מתחת לרדאר התקשורתי, הייתה למצוא פתרון לסוגיית מעבר רפיח והניסיון לפתוח אותו מחדש בתצורה שתהיה מוסכמת גם על מצרים, גם על הרשות הפלסטינית וגם על ישראל.

בימים הקרובים יימשכו הדיונים בין ארצות הברית, מצרים וישראל על חידוש הפעילות במעבר רפיח. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי הנטייה כרגע היא שפלסטינים, שיאושרו על ידי ישראל, יתפעלו את המעבר לפחות בהתחלה. הסיבה לכך היא שהמצרים הטילו ווטו על תפעול ישראלי, וישראל מטילה ווטו על תפעול של חמאס או רשות פלסטינית.

בנוסף, נבחנת האפשרות שפקחים אירופים יאיישו את המעבר: "אבל זאת אופציה שתיקח זמן", כך אומרים גורמים המעורים בפרטים.

בעקבות לחץ אמריקני, במצרים נערכים לחדש בימים הקרובים את הכנסת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה דרך מעבר רפיח. כך דווח אתמול בחדשות השבת בכאן 11. גורמי ביטחון בישראל ציינו כי במידה שהמצרים ירצו לפתוח את מעבר רפיח, ישראל לא תתנגד למהלך, ואף תהיה מוכנה להשיג את כוחות צה"ל מהמעבר.

לאחר כיבוש מעבר רפיח בידי כוחות צה"ל מצידו העזתי, המצרים החליטו להקפיא את הכנסת משאיות הסיוע מאל עריש במצרים לרצועת עזה, מהלך שגרר גם משבר קשה ביחסים שבין ישראל למצרים. גורמי ביטחון בישראל ציינו כי במידה שהמצרים ירצו לפתוח את מעבר רפיח, ישראל לא תתנגד למהלך, ואף תהיה מוכנה להשיג את כוחות צה"ל מהמעבר, בהתאם לשיקולים מבצעיים ומדיניים.

הפופולריים