ההרוגים ברפיח

צה"ל יתחקר את התקיפה ברפיח שהציתה שרפה והרגה עשרות

צה"ל יתחקר את התקיפה ברפיח שהציתה שרפה והרגה עשרות
מצה"ל נמסר: "לא הערכנו שייגרם נזק לבלתי מעורבים. השתמשנו בפצצות מדויקות" • נתניהו על התקרית: "אנחנו נחקור זאת" • גורם בבית הלבן לכאן חדשות: "לישראל הזכות להגן על עצמה, אבל עליה להיזהר כדי להגן על אזרחים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השריפה ברפיח
צילום: רויטרס

הפרקליטה הצבאית הראשית, יפעת תומר ירושלמי, הורתה היום (שני) לתחקר את תקיפת צה"ל אתמול ברפיח. בתקיפה חוסלו שני בכירי חמאס, אך היא הציתה שריפה שגרמה, לטענת הפלסטינים, למותם של 35 בני אדם.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

דובר במועצה לביטחון לאומי של ארצות הברית אמר לכאן חדשות כי "המראות המזעזעים בעקבות תקיפת צה"ל ברפיח, שבה נהרגו עשרות אזרחים פלסטינים חפים מפשע, הם קורעי לב". לדבריו, "לישראל יש זכות לרדוף את חמאס ואנו מבינים שבהתקפה נהרגו שני טרוריסטים בכירים בחמאס שהיו אחראים להתקפות נגד ישראל, אבל כפי שהבהרנו - ישראל חייבת לנקוט בכל אמצעי הזהירות האפשריים כדי להגן על אזרחים. אנו בקשר פעיל עם צה"ל ועם השותפים שלנו על הקרקע כדי להעריך מה קרה, ואנו מבינים שצה"ל מנהל חקירה בנושא".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך נאומו בכנסת לתקרית ברפיח ואמר: "אמש קרתה תקלה ברפיח ואנחנו נחקור זאת. אצלנו כל בלתי מעורב הוא טרגדיה, אצל חמאס זה אסטרטגיה. אני לא מתייאש. לא אכנע. עומד בלחצים מבית ומבחוץ. אין תחליף לניצחון המוחלט".

אזור התקיפה

מצה"ל נמסר כי "טרם התקיפה ננקטו צעדים רבים על מנת לצמצם את הסיכוי לפגיעה בבלתי מעורבים, הכוללים בדיקת חוזי מהאוויר, שימוש בחימוש מדויק ומידע מודיעיני נוסף, שעל בסיסם הוערך כי לא צפוי היה להיגרם נזק לאזרחים בלתי מעורבים. כמו כן, התקיפה לא בוצעה במרחב ההומניטרי באל מוואסי, שאליו צה"ל קרא לאוכלוסייה להתפנות".

צה"ל ושב"כ חיסלו במהלך הלילה שני מחבלים בכירים במטה הגדה של חמאס ברפיח. המחבלים יאסין רביע וחאלד נגאר היו אחראים להעברת כספים למימון ותמיכה בפיגועים ביהודה ושומרון, והכווינו פיגועי ירי בין השנים 2001-2003, שבהם נרצחו אזרחים ישראלים, נהרגו ונפצעו חיילים.

הפופולריים