הרס רב בבסיס בקריית שמונה: זו רקטת הבורכאן של חיזבאללה

הרס רב בבסיס בקריית שמונה: זו רקטת הבורכאן של חיזבאללה
הטיל פגע הבוקר בבסיס "גיבור" • לפי הערכות, חיזבאללה שיגר מאז החלה המלחמה מעל 300 רקטות בורכאן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
--
צילום: --

חיזבאללה שיגר הבוקר שתי רקטות בורכאן לעבר קריית שמונה. אחת מהן פגעה בבסיס "גיבור" באזור. בחדשות השבת בכאן 11 פורסם היום (שבת) כי לפי הערכות, חיזבאללה שיגר מאז החלה המלחמה מעל 300 רקטות בורכאן - אשר עשויות לגרום לנזקים כבדים לתשתיות ומבנים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רקטת בורכאן היא רקטה עתירת משקל לטווח קצר, ומיוצרת על ידי ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון. הייצור נעשה בסיוע של התעשיות הצבאיות של איראן וצבא סוריה. הרקטה, יכולה לשאת ראש נפץ במשקל של בין 100 ל-500 קילוגרם חומר נפץ - ויכולה להגיע לטווח של עשרה קילומטרים.

הרקטות מהסוג הזה יוצרו לראשונה בזמן מלחמת האזרחים בסוריה, והן בנויות כמעין חבית חומר נפץ שאליה מחובר מנוע רקטי. בגלל גודלו של ראש הנפץ, פגיעתה גורמת לנזק עצום בהשוואה לרקטות אחרות. אך בגלל משקלה הכבד, הטווח שאליו יכולה הרקטה להגיע קצר באופן יחסי.


מוקדם יותר היום נשמעו אזעקות בעכו ובמושב בוסתן הגליל. קודם לכן נשמעה עוד אזעקה בקיבוץ חניתה שבגליל המערבי. חיזבאללה הודיע כי שיגר רקטות אל חניתה בתגובה על התקיפות הישראליות היום בדרום לבנון שנהרגו בהן לדברי הארגון אזרחית לבנונית, ונפצעו אחרים.

בצה"ל דיווחו כי ב-72 השעות האחרונות הותקפו בלבנון שורת מטרות, בהם מבנים צבאיים של חיזבאללה ומשגרים שמהם בוצע ירי אל ישראל. במהלך היום תקפו מטוסי חיל האוויר משגר של טילי קרקע אוויר, ששימש את מערך ההגנה האווירית של חיזבאללה. בנוסף, הותקפו כעשר חוליות מחבלים בדרום לבנון.

רקטה כבדה מסוג בורקאן נורתה היום מלבנון ופגעה בבסיס גיבור בעיר, לא היו נפגעים. רסיסים פגעו גם בקניון הסמוך. לוחמי אש פעלו משעות הצהריים להשתלט על מספר דלקות שהתלקחו בשטחים פתוחים בעקבות הירי.

 

הפופולריים