ערוץ אל ג'זירה ייסגר למשך 35 ימים

ערוץ אל ג'זירה ייסגר למשך 35 ימים
בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו פסק כי אושרה בקשת המדינה להפסקת שידורי הערוץ, אך לתקופה מוגבלת בזמן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אל ג'זירה, ישראל
צילום: AP

בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו פסק היום (רביעי) כי אושרה הפסקת שידורי ערוץ אל ג'זירה, סגירת משרדיו והגבלת הגישה לאתריו, אך לתקופה של 35 ימים. הבקשה שהוגשה במקור הייתה להשהיית פעילותו למשך 45 ימים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

הבסיס המשפטי להוראת שר התקשורת שלמה קרעי התבססה על חוק מניעת פגיעת גוף שידורים זר בביטחון המדינה, בהוראת שעה שגובשה בעקבות המלחמה הנוכחית. לטענת המדינה בעתירה שהוגשה, "אל ג'זירה מציגה פרסומים המזוהים עם פעילות חמאס, לרבות הצגת המתקפות של הארגון כלפי חיילי צה"ל כהצלחות, האדרת פעילות האויב והסתה".

במהלך הדיון אף הוצגו חוות דעת של גורמי ביטחון שסוברים כי שידורי הערוץ פוגעים פגיעה ממשית בביטחון המדינה, כשבין היתר, נטען כי שידורי הערוץ "עודדו" לקדם פעילות טרור נגד כוחות הביטחון בישראל. 

מטעמם של אל ג'זירה נטען תחילה כי טרם קבלת ההחלטה על ידי שר התקשורת, לא נערך שימוע לערוץ, דבר הנוגד את כללי המשפט המנהלי. בנוסף, ביססו את טיעוניהם על פגיעה בחופש העיתונות וחופש העיסוק.

טרם ההצבעה על סגירת הערוץ בקבינט המדיני ביטחוני, נרשמה התנגדות למהלך מצידם של ראש השב"כ רונן בר וראש המוסד דדי ברנע. השניים ראו בכך פגיעה אפשרית במגעים למשא ומתן שהתקיימו באותה העת. לבסוף, הממשלה החליטה פה אחד, על סגירת הערוץ אל ג'זירה הקטרי בישראל למשך 45 ימים. שרי המחנה הממלכתי לא השתתפו בהצבעה שנערכה בישיבת הממשלה.

הפופולריים