החזית הנוספת

לקראת פעולה בצפון? הממשלה תאשר את הגדלת מכסת חיילי המילואים ל-350,000

לקראת פעולה בצפון? הממשלה תאשר הגדלת מכסת חיילי מילואים
המכסה הנוכחית עומדת על 300 אלף, אך לאחר שמוצתה ביקשו בצה"ל להגדילה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילי מילואים בתרגיל ברמת הגולן
צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

הממשלה תאשר היום (רביעי) את הגדלת מכסת חיילי המילואים ל-350 אלף. עד כה המכסה עמדה על 300 אלף חיילים, אך הצבא ביקש להגדילה לאחר שמוצתה וברקע האפשרות לפעולה רחבה בצפון.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

מצה"ל נמסר כי הגדלת מכסת המילואים לא קשורה לצפון וההחלטה על הגדלתה המכסה ב-50 אלף חיילים נבעה מהפעילות ברפיח, שגבתה יותר כוח אדם ממה שתוכנן.

במקביל לכך, הרמטכ"ל הרצי הלוי אמר אמש כי בצבא מתקרבים לנקודת הכרעה בנוגע לחזית בלבנון וכי ישנם בכירים בדרג המדיני שסבורים שהפור נפל - ושיש לפעול בצורה משמעותית הרבה יותר אל מול חיזבאללה, כך פורסם היום בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

במערכת הביטחון ובצמרת צה"ל סבורים שעל הדרג המדיני לקבל החלטה כעת כדי לשנות את המציאות הבלתי נסבלת בצפון ולעבור מהגנה להתקפה. משמעות הדבר היא הפיכת הצפון לזירה הראשית ועזה לזירה המשנית, בעוד 124 חטופים עדיין מוחזקים ברצועה, חיים ומתים.

 

לפני כשבועיים פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי הממשלה לא מתכוונת לקדם בקרוב את החוק להארכת השירות הצבאי ל-36 חודשים והוא לא צפוי לעבור בכנס הקיץ של הכנסת. הסיבה לעיכוב היא התנגדותם של שרים בליכוד להארכת השירות לאוכלוסייה המשרתת, בעוד שאין מתווה לחוק הגיוס. על פי הערכות, העיכוב בחקיקת הארכת השירות עלה למדינה עד כה כ-300 מיליון שקלים. 

הפופולריים