הותר לפרסום

פקד ארנון זמורה, מפקד ולוחם בימ"מ, נפל בקרב במבצע לחילוץ החטופים

פקד ארנון זמורה, בן 36, נפל בקרב במבצע לחילוץ החטופים
פקד זמורה היה תושב שדה דוד והותיר אחריו אישה ושני ילדים. הוא הוביל את הכוח שחילץ שלושה מארבעת החטופים, והשתתף גם בקרב על יד מרדכי שבו נבלמו עשרות מחבלים ב-7 באוקטובר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פקד ארנון זמורה
פקד ארנון זמורה צילום: .

המשטרה הודיעה היום (שבת) כי פקד ארנון זמורה, מפקד ולוחם בימ"מ, נפל בקרב במהלך המבצע לשחרור ארבעת החטופים בנוסייראת שברצועה. ארנון הוביל את כוח הימ"מ שחילץ שלושה מתוך ארבעת החטופים ונפצע אנוש במהלך המבצע. הוא פונה לבית החולים, שם נלחמו על חייו ונאלצו לבסוף לקבוע את מותו. הוא החלל ה-63 של משטרת ישראל מאז תחילת המלחמה.

פקד זמורה, בן 36, התגורר בשדה דוד והותיר אחר אישה ושני ילדים. מפקד משמר הגבול ניצב בריק יצחק ספד לו ואמר: "ארנון היה מהלוחמים שלחמו בגבורה עילאית ב-7 באוקטובר, בין היתר ביד מרדכי בקרב בו נבלמו עשרות מחבלים מלהתקדם צפונה, ובמבצעים נוספים רבים לסיכול טרור, ובפעילותיו, הגן על מדינת ישראל". ב-7 באוקטובר הציבו כמה מלוחמי מג"ב מחסום על הכביש ונתקלו בעשרות מחבלים רכובים על אופנועים וטנדרים שהתכוונו לנסוע צפונה על כביש 4. כוח ימ"מ שהגיע למקום, ובו גם פקד זמורה  הצטרף לקרב וחיסל את המחבלים.

קיבוץ יד מרדכי ספד לזמורה: "ארנון הוא המפק"צ מהימ"מ שלחם בצומת יד מרדכי ב-7 באוקטובר וביצע חבירה לכיתת הכוננות של הקיבוץ. הוא וצוותו הרגו 37 מחבלי נוח'בה. לפני מספר חודשים הגיע לפגוש את כיתת הכוננות ולספר את סיפור הקרב. יהי זכרו ברוך".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

על המבצע בנוסיראת סיפר ניצב יצחק: "היחידה פעלה בזכות מודיעין איכותי ולאחר תכנון מבצעי מוקפד ויסודי שאפשר את הצלחת המבצע יחד עם שב"כ וצה"ל. הלוחמים הגיבורים שלנו פעלו הבוקר תחת אש כבדה ולחמו מול מחבלים ארורים. את לוחמי הימ"מ לא ניתן לחשוף - אבל חשוב שעם ישראל ידע שיש לו על מי לסמוך - לוחמים אמיצים וערכיים ששמים את ביטחון המדינה ואזרחי ישראל בראש מעייניהם".

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי ביקר בבית החולים תל השומר, שאליו הובאו החטופים ששוחררו, והתייחס בדבריו שם לנפילתו של פקד זמורה: "הלב מתמלא גאווה לנוכח פעולת החילוץ ההירואית שבה פעלו בגבורה עילאית כוחות הביטחון. בדומה לסיפור תקומתנו כעם וכמדינה, המחיר כבד ולצערנו התבשרנו על פטירתו של לוחם ימ"מ ארנון זמורה, מפקד ולוחם עז נפש, שהשלים בגופו את המשימה לשחרור החטופים ולהחזרתם לחיק משפחתם. במבצע הפגנין ארנון אומץ לב, נחישות, מסירות והקרבה שייחקקו בספרי הגבורה של עמנו". 

דובר צה"ל מסר: "צה"ל מרכין ראש בעקבות נפילתו של פקד ארנון זמורה. ארנון, גיבור ישראל, אוהב הארץ ומגינה, הלך בראש הכוח שחילץ את החטופים ששבו ארצה לישראל מלב רצועת עזה. צה"ל מצדיע לזכרו". 

רס"ב זייד מזאריב, בן 34 מזרזיר, נפל השבוע בקרב עם המחבלים שניסו לחדור לפנות בוקר לעוטף. בתקרית חוסלו שלושה מחבלים בירי טנקים וכלי טיס לאחר שזוהו על ידי כוחות שביצעו סריקות במקום.

סמ"ר במיל' רפאל קאודרס, בן 39 מצור הדסה, נפל באירוע פגיעת הכטב"מים בחורפיש. קאודרס היה רכז מסורת ורוח בגדוד 5030 של חטיבת אלון. באירוע היו 10 פצועים נוספים, שמונה מהם חיילים, בהם חיילת במצב קשה. בזמן פינוי הנפגעים מהכטב"ם הראשון, פגע במקום כטב"ם נוסף. לפני הפגיעה לא הופעלה במקום אזעקה ולא בוצע ניסיון יירוט.

בשבוע שעבר נפלו חמישה לוחמים נוספים: רס"ל (מיל') אדר גבריאל, לוחם בגדוד סיור 6828 של חטיבת ביסל"ח (828) בן 24 מקיסריה, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. סמל יהונתן אליאס, לוחם בסיירת גבעתי בן 20 מירושלים, נפל בקרב בדרום רצועת עזה. סמ"ר דייגו שוישה הרסאג' מתל אביב וסמ"ר אליה הלל מתל ציון, לוחמי חטיבת כפיר בני 20, נפלו בפיגוע דריסה ליד שכם. סמ"ר ידידיה אזוגי, לוחם צנחנים בן 21 מרבבה, נפל בקרב בצפון רצועת עזה.

 

הפופולריים