משדר מיוחד בכאן 11

נועה ארגמני, אלמוג מאיר, אנדריי קוזלוב ושלומי זיו חולצו במבצע של צה"ל משבי חמאס

ארבעה חטופים חולצו במבצע של צה"ל משבי חמאס בנוסיראת
נועה ארגמני, אלמוג מאיר, אנדריי קוזלוב ושלומי זיו נחטפו מהמסיבה ברעים והוחזקו בשבי 246 ימים. הארבעה חולצו במבצע שבו לקחו חלק מאות אנשי כוחות הביטחון, וכעת הם מקבלים טיפול רפואי בבית החולים תל השומר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארבעת החטופים שלומי זיו, אנדרי קוזלוב, אלמוג מאיר ונועה ארגמני שחולצו
ארבעת החטופים שלומי זיו, אנדרי קוזלוב, אלמוג מאיר ונועה ארגמני שחולצו צילום: דובר צה"ל • אבשלום ששוני, פלאש90

הצטרפו לשידור הישיר | כאן 11

החטופים נועה ארגמני, אלמוג מאיר, אנדריי קוזלוב ושלומי זיו חולצו היום (שבת) משבי חמאס ברצועת עזה אחרי 246 ימים. גורם המעורה בפרטי מבצע החילוץ אמר כי החטופים חולצו מבתים, ולא ממנהרה. לפי דובר צה"ל הם חולצו משני מקומות שונים, כששלושת הגברים הוחזקו במבנה אחד וארגמני באחר, בלב נוסיראת שבמרכז הרצועה. הארבעה נחטפו ממסיבת נובה ליד רעים ב-7 באוקטובר. 

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
> רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

המבצע המיוחד תוכנן ואושר שלוש פעמים, ובוטל בשל תנאים מבצעיים - שהיו גורמים לסיכון החטופים. אתמול הבשילו התנאים, הוערך כי הסיכון לחטופים והכוחות הצטמצם, ולכן הפעולה יצאה לדרך.

תיעוד: נועה ארגמני נפגשת עם אביה

במבצע המורכב, שאושר על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום חמישי, השתתפו כוחות צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל. החטופים חולצו על ידי לוחמי שב"כ וימ"מ. אחד מלוחמי הימ"מ נפצע באורח קשה במהלך המבצע והוא פונה לקבלת טיפול. לפי צה"ל מצבם הרפואי של החטופים המשוחררים תקין והם הועברו להמשך בדיקות רפואיות במרכז הרפואי "שיבא" תל השומר.

פעולות כוחות הביטחון החלו בשעה 11:00. המודיעין נאסף שבועות רבים, ויכולות שב"כ ואמ"ן נמתחו לקצה עד שהוגדרו על ידי בכירים "מעבר לדמיון". ימ"מ עבדו גם על מודלים וברגע שהייתה הזדמנות מבצעית ומידע מספק, המבצע יצא לפועל. מעטפת אש רבה הופעלה בנוסיראת בזמן חילוץ החטופים. הרמטכ"ל הרצי הלוי ובכירי שב"כ, יחד עם מפקד חיל האוויר היו בחפ"ק.

תיעוד: החטופים מובלים למסוק

דובר צה"ל, תת אלוף דניאל הגרי אמר בהצהרה לתקשורת: "במהלך המבצע תקפנו איומים על כוחותינו במרחב. זאת הייתה אש כדי שנוכל לחלץ את כוחותינו. ירו על כוחותינו והם יצאו בשלום. המבצע תוכנן שבועות ארוכים. המודיעין למבצע הזה היה מורכב מאוד להשגה. במבצע השתתפו מאות לוחמים".

ימ"מ התאמנה למבצע, וכאשר הייתה הזדמנות מבצעית ומידע מספק הוא יצא לפועל. מעטפת אש רבה הופעלה בנוסיראת בזמן חילוץ החטופים. הרמטכ"ל הרצי הלוי ובכירי שב"כ, יחד עם מפקד חיל האוויר היו  בחפ"ק.

שר הביטחון יואב גלנט אמר: "בפעילות מבצעית הירואית, לוחמינו הצליחו לשחרר משבי החמאס ארבעה חטופים ולהשיבם הביתה, לישראל. עקבתי אחר המבצע המורכב מחדר הפיקוד הכוחות פעלו באומץ לב, תחת אש כבדה ועמדו במשימתם בגבורה".ראש האופוזיציה יאיר לפיד הוסיף: "חיכינו לכם, ועדיין אנחנו מחכים לכולם. כולם. הרבה הערכה לכוחות הבטחון על מבצע נועז ואמיץ במשימה העליונה להחזיר את החטופים הביתה. אור גדול בתוך החושך הנורא".

ממטה המשפחות להחזרת החטופים נמסר: "המבצע ההירואי של צה"ל הוא ניצחון הרוח, והניצחון של מדינת ישראל. גם עכשיו, ודווקא עם השמחה ששוטפת את מדינת ישראל, על ממשלת ישראל לזכור - מחויבותה להחזיר את כל 120 החטופים שעדין מוחזקים על ידי חמאס - החיים לשיקום, הנרצחים לקבורה. עליהם לקדם את אישור 'עסקת נתניהו' כבר השבוע".

 עד כה הוחזרו בחיים 116 חטופים, 62 נרצחו ונהרגו, 19 מהגופות הושבו לקבורה בישראל. 120 חטופות וחטופים חיים ומתים עודם מוחזקים בידי חמאס.

 

הפופולריים