הנייה: חמאס לא יסכים לשום הסכם שלא יבטיח ביטחון לעמנו

הנייה: חמאס לא יסכים לשום הסכם שלא יבטיח ביטחון לעמנו
ראש הלשכה המדינית של חמאס הוציא את ההודעה ברקע שחרור ארבעה חטופים משבי חמאס על ידי כוחות הביטחון. הוא הוסיף: "אם הכיבוש סבור שיצליח לכפות עלינו את החלטותיו בכוח - הוא שוגה באשליות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
AP
צילום: AP

לאחר שצה"ל שחרר ארבעה חטופים מהרצועה: ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, מסר היום (שבת) הודעה שבה אמר: "חמאס לא יסכים לשום הסכם שלא יבטיח ביטחון לעמנו, קודם כל אני לפני כל דבר אחר". עוד אמר הנייה בהודעתו: "אם הכיבוש סבור שיצליח לכפות עלינו את החלטותיו בכוח הרי שהוא שוגה באשליות".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בעיתון האמריקני וול סטריט ג'ורנל דווח היום כי ארה"ב הפעילה לחץ על המתווכות קטר ומצרים לאיים על חמאס לא רק בגירוש מדוחא אלא גם במעצר, סנקציות והקפאת נכסים פיננסים אם לא יסכימו לעסקה עם ישראל, כך לפי גורמים הבקיאים בשיחות.

האיום הגיע לאחר שראש ה-CIA האמריקני הבהיר דרך המתווכות לראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, כי תהיה ערבות של המתווכות שהמשא ומתן להפסקת אש קבועה יתחיל מהשבוע השלישי בשלב הראשון של העסקה. בנוסף יוסכם על התנאים להפסקת האש הקבועה עד השבוע החמישי. הנייה סירב להצעה, ואמר כי חמאס יקבל את העסקה רק אם ישראל תתחייב בכתב להפסקת אש קבועה.

תשובתו של הנייה הובילה לאיומי המתווכות, קטר ומצרים, שציינו בפני ארגון הטרור כי מדובר בבקשה של ארה"ב. מסתמן כי האיומים גרמו לאפקט הפוך, שכן אחריהם הודיע הנייה ביום חמישי האחרון שלא יסכים לעסקה שלא עומדת בתנאי חמאס וטען כי העסקה שהציע ביידן לא מקובלת על הארגון בגלל שהיא לא מבטיחה את סיום המלחמה.

דיווח זה מצטרף לפרסום אתמול ברשת CNN האמריקנית כי קטר איימה על חמאס - אם לא תהיה עסקה, תגורשו מדוחא. גורם אמריקני אמר שהאיום הקטרי הגיע אחרי שבועות וחודשים ארוכים שבהם ארצות הברית דרשה מקטר לגרש את ארגון הטרור אם לא תהיה עסקה, וכעת המסר הועבר לחמאס. עוד דווח כי ממשל ביידן לחץ על מדינות באיזור להקפיא חשבונות בנק של חמאס.

הפופולריים