ארה"ב סיפקה לישראל מודיעין שסייע בחילוץ ארבעת החטופים

ארה"ב סיפקה לישראל מודיעין שסייע בחילוץ ארבעת החטופים
על פי דיווחים, צוות אמריקני המתמחה בחילוץ חטופים והוצב בישראל מאז 7 באוקטובר, סייע בהכנות למבצע - משמע שהאמריקנים ידעו על הפעולה מראש ותמכו בה בצורה מעשית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המשוחררים אנדרי קוזלוב, אלמוג מאיר ושלומי זיו מגיעים למרכז הרפואי שיבא ברמת גן
המשוחררים אנדריי קוזלוב, אלמוג מאיר ושלומי זיו מגיעים למרכז הרפואי שיבא ברמת גן צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ארצות הברית סייעה בעניין מודיעיני למבצע שחרור החטופים היום (שבת) בנוסייראת, על פי גורמים בישראל ובוושינגטון. כך פורסם הערב בחדשות השבת בכאן 11. משמעות הדבר שהאמריקנים ידעו על דבר הפעולה מראש ואף תמכו בה בצורה מעשית.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

המבצע נמצא בתכנון למעלה מחודש, וכלל מודלים בהם תרגלו לחימה באזור הדומה לנוסיראת במספר מקומות. למעשה, תיעוד והוכחת חיים של נועה ארגמני שהופץ בשבוע שעבר וכלל את קולה - הופץ תוך כדי האימונים המבצעיים לחלצה.

גורם אמריקני מסר לעיתון הניו יורק טיימס כי צוות אמריקני רשמי המוצב בישראל ומתמחה בחילוץ חטופים, סייע במאמצים באמצעות אספקת מודיעין ותמיכה לוגיסטית אחרת.

גורם ביטחוני ישראלי רשמי ציין כי צוותי איסוף מודיעין וניתוח מארצות הברית ובריטניה מוצבים בישראל לאורך המלחמה, ומסייעים למודיעין הישראלי בכל הנוגע לעניין החטופים.

הערכות המודיעין שקדמו לפעולה הביאו מידע לא רק על מיקומם של החטופים, אלא גם על מצבם הרפואי. בעת המבצע, מלבד ראש הממשלה בנימין נתניהו, נכחו בחמ"ל גם שר הביטחון יואב גלנט, מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי ובכירים נוספים.

הפופולריים