מבצע ארנון

מבצע החילוץ ההירואי שלב אחר שלב - פרטים חדשים

מבצע החילוץ ההירואי שלב אחר שלב - פרטים חדשים
הלוחמים נכנסו לנוסיראת בתוך משאיות אזרחיות ואש נפתחה על הרכב בו חולצו החטופים. לוחמי סיירת צנחנים סייעו לחפות על יציאתם מהזירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חילוץ אלמוג מאיר ג'אן
חילוץ אלמוג מאיר ג'אן צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

הכוח הפורץ של ימ"מ ושב"כ במבצע לחילוץ נועה ארגמני, אלמוג מאיר ג'אן, אנדרי קוזלוב ושלומי זיו היום (שבת), שהם למעשה הלוחמים הראשונים שנכנסו למבצע הקרקעי בנוסיראת, נכנסו לעזה לפי דיווחים פלסטינים בתוך משאיות אזרחיות. כך דווח בחדשות הערב בכאן 11. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

רק אתמול האמריקנים החזירו למקומו את המזח הזמני שהקימו ברצועה והתפרק. הרציף נמצא על הציר ההומוניטרי במרכז הרצועה שבשליטת צה"ל - לא הרחק מנוסיראת. הלוחמים הגיעו בתוך דקות בודדות לבניינים שבהם הוחזקו החטופים ונכנסו באש לתוך המבנים.

רק בשלב הזה, כאשר חיל האוויר מבצע תקיפה נרחבת בנוסיראת, הוקפצו למקום כוחות נוספים של ימ"מ וצה"ל, טנקים מחטיבה 7 של השריון, ולוחמי צנחנים וכפיר - שסייעו ללוחמי הימ"מ והחטופים לצאת מהמקום.

אש תופת נפתחה לעבר רכב החילוץ בו היו שלושת החטופים. לוחמי סיירת צנחנים הגיעו למקום וסייעו לחלץ את החטופים והכוח חזרה לשטח מדינת ישראל.

החטופים הוחזקו לצד משפחות תחת אבטחה כבדה בנוסיראת, בתוך מבנים של שלוש או ארבע קומות, כאשר 200 מטרים הפרידו בין מבנה למבנה. הגברים החטופים הוחזקו בנפרד מנועה ארגמני. הכוחות התפצלו לשניים ופעלו במקביל, מתוך הבנה שאם יפעלו במקום אחד, תהיה סכנה לחטופים במוקד השני.

הכניסה לשתי הדירות נעשתה עם מכת אש לאור יום. מתוך המבנה מחבלים פתחו באש לעבר רכב החילוץ שבו שהו לוחמי הימ"מ, וגלגליו התפנצ'רו. אחרי חיסול המחבלים, הם הצליחו לחלץ את נועה ושלושת החטופים.

מפקד הימ"מ פקד ארנון זמורה נפל במהלך המבצע, שבהמשך נקרא על שמו "מבצע ארנון". ארנון נפצע קשה בלחימה כשהוביל צוות שפרץ לתוך המקום בו הוחזקו שלושה מהחטופים. הוא נכנס לקרב מול מחבל שהיה בחדר, פונה לבית חולים ובהמשך נקבע מותו.

 

 

הפופולריים