תיעוד מ-7 באוקטובר

הצוות של ארנון זמורה ז"ל בלמו את המחבלים במעבר ארז

הצוות של ארנון זמורה ז"ל בלמו את המחבלים במעבר ארז
ירי טיל "לאו" על כלי רכבם של המפגעים, מנע מהם להיכנס לקיבוץ יד מרדכי • משפחתו של ארנון זמורה, שנפל הבוקר במבצע החילוץ לשחרור החטופים בנוסייראת, כואבת את מותו: "אוהבים רבים אשר ימשיכו לשאת בליבם את אורו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 הצוות של ארנון בלמו את המחבלים ב-7 באוקטובר
הצוות של ארנון בלמו את המחבלים ב-7 באוקטובר צילום: ללא

צוותו של ארנון זמורה, שנפל הבוקר במבצע החילוץ לשחרור החטופים בנוסייראת, ירה טיל "לאו" על רכב של מחבלים ב-7 באוקטובר, ובכך מנע מהמפגעים להיכנס לקיבוץ יד מרדכי ממעבר ארז. כך נחשף בתיעוד הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

משפחתו של ארנון כואבת את מותו: "ארנון היה איש ספר ושיחה. הוא ניגן בגיטרה, תכנן להתחיל ללמוד לתואר שני, אהב את החיים ואת אהוביו. אוהבים רבים אשר ימשיכו לשאת בליבם את האור המיוחד שהאיר", אמרו.

"אנחנו כואבים מאוד את נפילתו של ארנון האהוב והטוב שלנו, איש משפחה עוטף, אבא מסור ועדין, בן זוג אהוב ואוהב וחבר בלתי רגיל. ארנון היה לוחם מוערך, קשוב כל כך לחבריו ליחידה וגם לבני ובנות משפחותיהם", סיפרו.

"איש ערכים עם לב ענק אשר האמין בכל ליבו במשימת הגנת עם ישראל, אותה ביצע במסירות ובמקצועיות אדירה", המשיכו. "על גבורתו של ארנון הצנוע והעניו שמענו בעיקר ממי שפגשו אותו ולחמו לצידו, ועוד נשמע".

פקד זמורה, בן 36, התגורר בשדה דוד והותיר אחריו אישה ושני ילדים. ארנון הוביל את כוח הימ"מ שחילץ שלושה מתוך ארבעת החטופים ונפצע אנוש במהלך המבצע. הוא פונה לבית החולים, שם נלחמו על חייו ונאלצו לבסוף לקבוע את מותו. 

 

הפופולריים